Split dobro otvorio utakmicu, ali na kraju Cibona uvjerljivo slavila

Jan Šneler • nedjelja, 31.03.2019.

U 19. kolu HT Premijer lige, košarkaši Cibone uvjerljivo su slavili protiv Splita i zadržali prvu poziciju na tablici...

Kao što se očekivalo, u 19. kolu košarkaške HT Premijer lige, Cibona je slavila protiv Splita i tako došla od 15. pobjede u domaćem prvenstvu ove sezone. Splićani su pružili u prvom dijelu solidni otpor, ali su s vremenom sve više i više padali u igri.

U prvoj četvrtini igra Splita bila je sjajna. Dominirali su gosti, Cibona je prilično slabo otvorila utakmicu i epilog je bilo vodstvo gostiju 32:19. Sjajan start Splićani su ipak uprskali u nastavku. Na odmor su Vukovi otišli s vodstvom 52:49 i tako vrlo brzo zaboravili na katastrofalni start susreta.

U nastavku utakmice očekivala se bolja igra Cibone i to se i dogodilo. Vukovi su do kraja samo povećavali prednost i na kraju slavili s uvjerljivih 99:84.

Najbolji je kod domaćih bio Krešimir Ljubičić s 21 poenom i osam skokova, dok je za goste Pavle Marčinković ostvario učinak od 18 koševa i pet asistencija.