Cedevita i Gorica uvjerljivi, Šibenik slavio u direktnom dvoboju za doigravanje protiv Škrljeva

Jan Šneler • subota, 30.03.2019.

Odigrane su četiri utakmice 19. kola HT Premijer lige, a istaknuti valja pobjedu Šibenika protiv Škrljeva u direktnom okršaju za mjesto u doigravanju...

Bez većih iznenađenja završena su četiri ogleda 19. kola HT Premijer lige. Aktualni prvak Cedevita bez problema se razračunala s posljednjeplasiranim Boscom, Gorica je bila prilično uvjerljiva protiv Alkara, dok je Šibenik došao do važne pobjede protiv Škrljeva u borbi za doigravanje.

Cedevita je sve dvojbe riješila već u prvom dijelu u kojem je vodila protiv Bosca s 56:35. Gosti nisu mogli pratiti visoki ritam utakmice koju je nametnula domaća momčad i očekivano su gubili s velikom razlikom. U nastavku susreta domaćin je malo popustio, dosta je bilo rotacija pa je Bosco uspio smanjiti zaostatak i na kraju je Cedevita slavila s 93:76.

Najbolji je kod domaćih bio Domagoj Bošnjak s 22 poena i pet skokova, dok je kod gostiju kapetan Jan Palokaj ostvario učinak od 20 koševa, pet asistencija i dva skoka.

Jednako uvjerljivo slavila je Gorica protiv sinjskog Alkara. Slično kao i Cedevita, Gorica je već na poluvremenu nagovijestila ishod današnjeg ogleda. Domaći su vodili nakon prvih 20 minuta s 58:37 i vrlo uvjerljivo dizali prednost do samoga kraja. Konačnih 104:79 dovoljan je pokazatelj kolika je razlika između ove dvije momčadi u ovom trenutku.

Marko Petrović bio je najbolji kod Gorice s 18 koševa, kod Alkara je Bruno Markulin postigao 23 poena, dok je Joshua Jalen Brown zabio 22 poena uz sedam asistencija i tri skoka.

S obzirom da je do kraja regularnog dijela ostalo tri kola, svaka pobjeda je važna u borbi za doigravanje. Jednu takvu upisao je GKK Šibenik protiv Škrljeva. Šibenčani su fantastično odigrali početka susreta i rezolutno pokazali koliko im je stalo do pobjede. Sličan rasplet situacije dogodio se i u ovoj utakmici kao u prethodne dvije.

Tako je Šibenik vodio s velikih +23 na poluvremenu (60:37) i praktično riješio pitanje pobjednika. Škrljevo se trudilo doći do prilike da se vrati u susret, ali osim spuštanja razliku na neku iole prihvatljivu razinu, više od toga nije išlo.

U redovima Šibenika, Nik Slavica postigao je 28 koševa uz sjajan šut 13/16, dok je kod gostiju najbolji bio Karlo Uljarević s 15 poena i sedam skokova.