Zadrani prejaki za Hermes Analiticu, gosti upisali vrlo težak poraz

Branimir Korać • petak, 29.03.2019.

U susretu 19. kola HT Premijer lige Zadar je pregazio momčad Hermes Analitice s vrlo visokih 118:83. Zadrani tako nastavljaju borbu s Cibonom za prvo mjesto dok je Hermes sve dalje od doigravanja...

Gostima iz Zagreba trebala je pobjeda u ovom susretu pod svaku cijenu s obzirom da nemaju pravo na krivi korak u borbi za doigravanje, ali na ovom gostovanju nisu imali šanse. Niti jednom tijekom svih 40 minuta nisu bili u vodstvu, domaćin je apsolutno dominirao i na kraju zasluženo slavio 118:83.

Nije neko iznenađenje s obzirom na razliku u kvaliteti, Hermes je u prvoj utakmici iznenadio Zadrane i slavio s 95:79, ali bila je to puno jača momčad Hermesa od ove koja je gostovala u KC Krešimir Ćosić.

U ovom susretu Zadar je već do poluvremena bio na 20 poena prednosti i u nastavku susreta prednost je rasla do maksimalnih i konačnih plus 35.

Kod domaćina svi su igrali i upisali se među strijelce, a najmanje poena, samo četiri ubacio je Kristijan Krajina.

Najučinkovitiji bili su Mislav Brzoja s 25 poena i sedam skokova, Mario Little s 19 poena (5/8 trica) i šest asistencija te Luka Božić s 11 poena, 16 skokova i 12 asistencija.

Kod gostiju Tevin Foster ubacio je 34 poena (5/9 trica), a Filip Kordić 20.