Dubrava pobjednički prošla kroz Novigrad, Vrbovcu pripao susjedski derbi

Ivan Šola • ponedjeljak, 01.04.2019.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Zapad u kojem vrijedi istaknuti kako su u derbiju kola nogometaši Trnja nanijeli prvi domaći poraz Vinogradaru. Kiks lidera iskoristila je Dubrava koja je s gostujućom pobjedom u Novigradu smanjila zaostatak na osam bodova. Kolo je obilovalo s neriješenim rezultatima, pa je tako od devet utakmica na njih čak četiri nije bilo pobjednika. Uvjerljivu domaću pobjedu upisali su nogometaši Maksimira, dok je Hašk slavio u velikom kvartovskom derbiju.

Zanimljiva utakmica odigrana je na Gajnicama gdje su Ponikve i Opatija miroljubivo podijelili bodove. Sve bitno dogodilo se u početnih deset minuta drugog dijela, prvo su gosti u 50. minuti preko Antonija Pejanovića došli u vodstvo, da bi pet minuta kasnije konačan rezultat 1:1 postavio Vid Bartolić.

Ljepotica kola odigrana je na igralištu u Veslačkoj gdje su Zagreb i Zagorec iz Krapine podijelili bodove odigravši 2:2. Zagrebaši su došli u vodstvo u četvrtoj minuti kada je loptu u mrežu proslijedio Marko Bubnjić. Igrala se 19. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 1:1 bio je Matija Smrekar. Bolja igra Zagreba u nastavku susreta nagrađena je u 72. minuti kada je svoj drugi pogodak na susretu postigao Marko Bubnjić. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Darko Kunštek na samom kraju susreta.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinula se momčad Maksimira koja je na domaćem terenu s visokih 4:1 nadigrala Jadran iz Poreča. Domaćini su u vodstvo došli već u četvrtoj minuti zahvaljujući Lukasu Rošiću. Samo sedam minuta kasnije gosti su preko Olivera Sumića izjednačili na 1:1. Prvo ime susreta bio je napadač Maksimira Borna Bilobrk koji je golovima u 23. i 69. minuti osigurao svojoj momčadi vodstvo od dva gola razlike. Konačan rezultat 4:1 postavio je Stjepan Krznar iz kaznenog udarca u 85. minuti utakmice.

Nogometaši Orijenta u velikoj su krizi, ni ovaj vikend nisu uspjeli doći do sva tri boda. Na domaćem terenu dočekali su Kurilovec, te su odigrali susret bez pobjednika 1:1. Igrala se 12. minuta utakmice kada je Florian Fumić doveo domaćine u vodstvo. Kazna za sve domaće promašaje stigla je u 71. minuti kada su gosti preko Mateja Kelave došli do izjednačenja. Do kraja susreta obje su momčadi mogle do sva tri boda, ali mreže se nisu tresle.

Podjela bodova viđena je na otoku Krku gdje su nogometaši Krka u posljednjim sekundama utakmice ostali neporaženi odigravši 1:1 protiv Španskog. Gosti su u vodstvo došli u 56. minuti kada je Ivan Ljubičić sigurno realizirao kazneni udarac. Kada se očekivalo da će Špansko odnijeti sva tri boda, glavni sudac utakmice Ivan Marinčević dosudio je kazneni udarac za domaćine, a precizan s bijele točke za 1:1 bio je Karlo Josipović.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje je istoimeni domaćin u vrlo burnom susretu svladao Dugo Selo 3:2. Igrala se 44. minuta kada je goste iz kaznenog udarca u vodstvo doveo Ivan Filipović. Do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist, prvo je Domagoj Colarić zabio za 1:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Luka Nakić iz kaznenog udarca pogodio za 2:1. Igrala se 56. minuta utakmice kada je veliku grešku u gostujućoj obrani iskoristio Luka Nakić i svojim drugim zgoditkom na susretu povisio prednost na 3:1. Samo četiri minute kasnije domaći vratar Mijo Jurić loše je reagirao, te je postigao autogol za 3:2. Do kraja susreta obje su momčadi imale prigode, ali se rezultat više nije mijenjao.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Trnja koji su u derbiju kola svladali Vinogradar u gostima 4:2. Na prvi pogodak nije se trebalo dugo čekati, igrala se 10. minuta kada je domaćine u vodstvo doveo Stipan Banić. Do kraja poluvremena gosti su u potpunosti preokrenuli rezultat u svoju korist zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luki Kožiću. Odmah na početku drugog poluvremena Trnje je preko Vlatka Martinovića povelo s dva gola razlike, 1:3. Međutim Vinogradar se ne predaje, te su u 53. minuti smanjili na 2:3 kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Marko Povrženić. Pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada Karlo Abramović postavlja konačan rezultat utakmice 2:4.

Kvartovski derbi odigran je na Pešćenici gdje su nogometaši Haška u posljednjim sekundama utakmice došli do velika tri boda svladavši Jarun 2:1. Igrala se 40. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Matej Puntarić. Domaćini se vraćaju u 58. minuti kada nakon greške gostujuće obrane loptu u mrežu posprema Vid Krajačić. Kada se očekivalo da će susret završiti podjelom bodova, Filip Dianežević neobranjivo šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Za jedinu gostujuću pobjedu u ovome kolu pobrinula se Dubrava koja je u gostima savladala Novigrad 3:1. Mreže su mirovale sve do pred sam kraj prvog poluvremena kada je Dubrava zahvaljujući dvostrukom strijelcu Tinu Džaferoviću došla u vodstvo 2:0. Pitanje pobjednika bilo je riješeno odmah na početku drugog dijela kada je Filip Hodak realizirao kazneni udarac za 3:0. Do kraja susreta domaćini su uspjeli samo ublažiti prednost, igrala se 84. minuta kada je konačan rezultat 3:1 postavio Dino Dukađin.