Bender do double-double učinka u pobjedi protiv vrlo dobrog Žižića

Branimir Korać • utorak, 02.04.2019.

U hrvatskom obračunu pod obručima u Arizoni, Dragan Bender s Phoenix Sunsima upisao je pobjedu protiv Cleveland Cavaliersa, a oba hrvatska košarkaša ostvarila su vrlo dobar učinak.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Ante Žižić na jednoj i Dragan Bender na drugoj strani u pobjedu Phoenix Sunsa protiv Cleveland Cavaliersa 122:113. Žižić je u maloj minutaži bio jedan od najboljih u redovima Cavsa dok je Bender ostvario double-double učinak.

Sunsi su na poluvremenu imali gotovo 20 poena prednosti i iskontrolirali su susret do samog kraja predvođeni s 25 poena i 13 asistencija Devina Bookera, po 19 poena dodali su Josh Jackson (deset skokova, pet blokada) i Jamal Crawford (pet asistencija), Richaun Holmes bio je na 13 poena i deset skokova, a Dragan Bender je za 27 minuta ubacio 12 poena (6/7 za dva, 0/4 za tri) uz deset skokova, dvije asistencije i blokade.

Kod Cavsa Jordan Clarkson ubacio je 20 poena uz šest skokova, Collin Sexton poen više, a Ante Žižić za samo 14 minuta s klupe dodao je 15 poena (5/6 za dva, 5/9 slobodna), sedam skokova i dvije blokade.

Milwaukee Bucksi dočekali su povratak Giannisa Antetokounmpa u petorku i slavili su u gostima kod Brooklyn Netsa 131:121. Ovo je Bucksima 26. pobjeda u gostima ove sezone, a Netsi nastavljaju dramatičnu borbu za doigravanje.

Gosti su igrali bez Khrisa Middletona koji ima problema s preponama, a najbolji su bili Eric Bledsoe s 29 poena, sedam asistencija te po pet skokova i osvojenih lopti, Antetokounmpo je dodao 28 poena i 11 skokova, a George Hill ss poena. Kod Netsa D'Angelo Russell ubacio je 28 poena uz deset skokova, Caris LeVert 24 poena uz šest asistencija, a DeMarre Carroll 20 poena uz pet skokova.

Miamiju je prijetila teža katastrofa u gostima u Bostonu, a na kraju su Celticsi spašavali pobjedu. Već u prvoj četvrtini Boston je imao 22 poena prednosti, kasnije se Miami vratio, ali domaćin je ipak spriječio potpuni preokret te je odnio pobjedu 110:105.

Kyrie Irving ubacio je 25 poena uz osam skokova, a po 19 poena su dodali Jayson Tatum (šest skokova, pet asistencija) i Al Horford (11 skokova, deset asistencija). Kod Heata Goran Dragić ubacio je 30 poena uz po pet asistencija i osvojenih lopti dok je Bam Adebayo dodao 19 poena i 14 skokova.

Sixersi su bez Butlera i Embiida gostovali u Dallasu i upisali su visok poraz 122:102. Domaćin je pregurao izostanak Luke Dončića i fantastično odrađenom drugom dionicom (41:18) odjurio je do visoke pobjede.

Justin Jackson bio je prvo ime Dallasa s 24 poena i šest skokova dok su po 16 poena dodali Salah Mejri (14 skokova) i Trey Burke (šest skokova, pet asistencija). Kod Philadelphije JJ Redick ubacio je 26 poena uz pet skokova, a Tobias Harris 25 poena uz šest skokova.