Kustošija u završnici do pobjede protiv Dinama II, Varaždin stigao na bod iza Šibenika

Petar Jenjić • subota, 06.04.2019.

Odigrane su još četiri utakmice 19. kola Druge HNL, a vrijednu pobjedu u hvatanju Šibenika upisao je Varaždin, dok je do važnog slavlja u borbi za ostanak stigla Kustošija protiv Dinama II...

Varaždin je uspio iskoristiti manji kiks Šibenika i pobjedom doći na samo bod zaostatka za prvim mjestom. Danas je na domaćem terenu svladao Solin s 2:1 kojem je ovo bio sedmi poraz, a prvi nakon četiri uzastopna remija.

Domaću je momčad u vodstvo doveo Leon Benko u 35. minuti, međutim, već minutu kasnije Vlatko Šimunac postavio je konačan rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta pobjedu Varaždincima donio je Mario Brlečić.

Dugopolje je na domaćem terenu stiglo do osme pobjede sezone, a četvrte u posljednjih šest kola. Minimalno je svladalo Zadar, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Ante Živković u devetoj minuti.

Vrijednu pobjedu u borbi za ostanak upisala je Kustošija koja je na domaćem terenu minimalno slavila protiv druge momčadi Dinama. Pogodak odluke, iz kaznenog udarca, postigao je Nikola Gaćeša u drugoj minuti sudačke nadoknade. Dodajmo kako je crveni karton zbog prekršaja dobio Kim Hyunwoo.

Utakmica između Lučkog i Međimurja završena je bez pogodaka.