Cazorla promašio kazneni udarac za remi Villarreala, Huesca umalo iznenadila Levante

Jan Šneler • nedjelja, 07.04.2019.

Kompletirano je 31. kolo španjolske La Lige, a sudeći po trenutnom stanju na tablici, očekuje nas gomila uzbuđenja do samoga kraja...

Sezona se sve više bliži kraju, a još ništa nije do kraja odlučeno. Iako je Barcelona gotovo osigurala novi naslov prvaka, većinu drugih klubova očekuje žestoka borba, kako za europska natjecanja, tako i za ostanak. Razlika između Villarreala koji je na 18. mjestu i Real Sociedada koji je na 10. mjestu je 10 bodova što govori koliko je gusto u donjem domu.

Betis je na svom terenu stigao do pobjede protiv Villarreala kojeg očekuje grčevita borba za ostanak. Domaći su tako prekinuli niz od tri susreta bez pobjede i još uvijek ostali u igri za mjesto u Europskoj ligi. Početak susreta bio je sjajan.

U 11. minuti domaće je u vodstvo doveo Giovani Lo Celso, no već dvije minute kasnije Ramiro Mori glavom donosi izjednačenje gostima. Iako nije bilo pogodaka do poluvremena, igra je bila dinamična i obje momčadi imale su svojih prilika.

U nastavku susreta Betis ipak preuzima kontrolu i dominira terenom. U 63. minuti Lo Celso se odlično snašao i pogodio za 2:1. Sve je išlo na ruku Betisu, ušlo se u posljednje minute, no u 89. minuti Marc Bartra griješi u šesnaestercu i Villarreal dobiva jedanaesterac. Miljenik gostujućih navijača Santi Cazorla krenuo je izvesti kazneni udarac, no pucao je katastrofalno, direktno u ruke vratara i gosti su propustili doći do boda.

Ogled Levantea i Huesce bio je također uzbudljiv jer se radi o dvije momčadi koje se bore za ostanak. Levante je u nešto boljoj poziciji, no Huesca se nalazi na dnu ljestvice i svaki bod im je zlata vrijedan. Domaći su došli do vodstva u 19. minuti preko Martija Rogera.

Levante je bio bolji u prvom dijelu, no u nastavku Huesca preuzima kontrolu i u 63. minuti dolazi do izjednačenja. Lijep gol postigao je Enric. Svega dvije minute kasnije, Jose Morales zabio je iz kaznenog udarca i ponovno vratio prednost Levanteu.

Domaći ipak nisu dugo slavili jer već u 72. minuti Ezequiel Avila zabija za novo izjednačenje. Do kraja susreta, Huesca je imala dvije sjajne prilike, no do pogotka nisu stigli. U 78. minuti Enric je pogodio prečku, dok je nešto kasnije udarac Juanpija sjajno obranio domaći vratar.

Davljenik Celta Vigo pobjedom protiv Real Sociedada pobjegla je iz opasne zone za ispadanje. Susret nije najbolje krenuo za domaće jer je u 32. minuti Willian Jose bio precizan s bijele točke za vodstvo gostiju. Ipak, u nastavku susreta Celta Vigo je zasluženo došla do pobjede.

U 51. minuti Iago Aspas zabio je za 1:1, da bi samo par minuta kasnije strijelac Willian Jose bio isključen. Iskoristili su to domaći i došli do još dva pogotka. U 70. minuti Aspas je postigao svoj drugi pogodak, a konačnih 3:1 postavio je Maximiliano Gomez u sudačkoj nadoknadi.