Bologna 3:0 Chievo
Chievo

Bologna u zadnjih pola sata slomila fenjeraša, dva gola pala iz penala

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 08.04.2019.

Važna tri boda u borbi za opstanak u Serie A upisala je Bologna koja je slavila s 3:0 protiv posljednjeplasiranog Chieva. Bologna se tako izvukla iz zone ispadanja i tamo pogurala Empoli...

Chievo se već oprostio od ambicija u borbi za opstanak u društvu Serie A te si Bologna protiv ovako demoraliziranog protivnika nije smjela dopustiti kiks. Siniša Mihajlović povukao je dobar potez kada je kalkulirao i u unaprijed prekriženom dvoboju protiv Atalante sačuvao neke igrače i dobio ih je u boljem stanju u ovom dvoboju.

Ovdje je domaćin od početka pritisnuo i bio bolji protivnik, Bologna je nizala prilike, nije joj priznat niti rani pogodak kada je Riccardo Orsolini poslao loptu u mrežu i Chievo je izdržao do kraja prvog dijela.

U drugom dijelu sve je bilo u znaku domaćina. U 65. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina koji Erick Pulgar pretvara u pogodak, a samo tri minute kasnije novi penal za Bolognu i još jednom Pulgar zabija.

U svega tri minute otpor Chieva je slomljen i to iz kaznenih udaraca. Da stvar bude još gora za goste, u 79. minuti Mattia Bani zaradio je drugi žuti karton i Chievo je ostao i s igračem manje.

Domaćin je iskoristio igrača više i u 89. minuti preko Mitchella Dijksa postavio konačnih 3:0.

Adrian Šemper kod gostiju ostao je po običaju na klupi.