Norvežani slavili u Švedskoj i zasjeli na vrh Eurokupa

Mihaela Bradovski • subota, 13.04.2019.

Dok ostatak rukometne Europe igra kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020. godine, domaćini Eura natječu se u Eurokupu, a danas je Norveška slavla u Švedskoj 33:27...

Tri domaćina sljedećeg Europskog prvenstva i aktualni europski prvak španjolska imaju zagarantiran nastup na sljedećem Euru, a kako bi imali i oni natjecateljskih dvoboja, EHF je pokrenuo Eurokup u kojem se natječu ove reprezentacije.

U sklopu četvrtog kola Švedska je ugostila Norvešku i upisala je poraz 33:27. Šveđani su u četiri odigrana kola upisali samo jednu pobjedu, a Norvežanima je ovo već treća.

Do nje su došli vrlo lako, već do poluvremena stekli su ogromnu prednost i nakon 21:11 na odmoru, u nastavku susreta mirno su dovršili posao.

U norveškoj postavi istaknuo se Kevin Gulliksen sa sedam golova, a po šest su dodali Alexander Blonz i Sander Sagosen. Kod domaćina Valter Chrintz postigao je šest golova, a Jim Gottfridsson pet.

U drugom susretu četvrtog kola Španjolska u Melilli dočekuje Austriju.