Leipzig lako protiv Wolfsburga, Hannover vrlo blizu druge lige

Jan Šneler • subota, 13.04.2019.

Odigrane su četiri utakmice 29. kola njemačke Bundeslige, a kako se sezona bliži kraju pozicije na tablici sve su jasnije...

Još je jako malo utakmica ostalo do kraja. Danas poslijepodne odigrane su još četiri utakmice 29. kola njemačke Bundeslige, a do kraja je ostalo svega pet kola. S obzirom na trenutno stanje na tablici, teško je očekivati neke veće promjene na vrhu i samome dnu.

RB Leipzig nastavlja s odličnim nizom kojim su sada vrlo blizu osiguravanja pozicije u Ligi prvaka sljedeće godine. Protiv Wolfsburga su domaći dominirali svih 90 minuta, a već nakon pola sata imali veliko vodstvo.

U 16. minuti Kevin Kampl je preciznim udarcem pogodio neobranjivo, da bi u 28 minuti Timo Werner glavom zabio za 2:0. Napadač Leipziga je kasnije postigao i treći pogodak koji je poništen zbog zaleđa, a u 87. minuti stativa je spasila Wolfsburg od potpunog potopa.

RB Leipzig - Wolfsburg Rezultati uživo

Werder je na svom terenu slavio protiv Freiburga, a zanimljivo da su sva tri pogotka postignuta u posljednjim minutama susreta. Domaći su bili bolji tijekom svih 90 minuta, ali tek u 76. minuti Davy Klaassen dovodi Werder u vodstvo. Pobjedu domaćima potvrđuje Theodor Gebre Selassie deset minuta kasnije. Počasni pogodak gosti su postigli u posljednjoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je bio Gian-Luca Waldschmidt.

Werder Bremen - Freiburg Rezultati uživo

Stuttgart je vrlo blizu ispadanja u drugu ligu naredne sezone. Nakon današnjeg poraza od Bayer Leverkusena, Stuttgart očekuje iznimno teška, gotovo nemoguća misija do kraja. Nisu loše igrali domaći, ali gosti su bili bolji. Jedini pogodak postigao je Kai Havertz u 64. minuti. Ipak, gosti su mogli više puta povećati vodstvo, no nije bilo preciznosti. Na samom kraju, domaći su ostali s igračem manje zbog isključenja Santiaga Ascacibara.

VfB Stuttgart - Bayer 04 Leverkusen Rezultati uživo

Istim rezultatom kao Bayer Leverkusen do pobjede je došla Borussia Mönchengladbach. Na gostovanju kod posljednje plasiranog Hannovera, Borussia je došla do minimalne pobjede pogotkom Raffaela u 53. minuti.