Spal 2:1 Juventus
Juventus

SPAL slavio protiv druge momčadi Juventusa i odgodio proslavu naslova prvaka

Jan Šneler • subota, 13.04.2019.

S obzirom na to da su praktički osvojili naslov Serie A, a u Ligi prvaka ih očekuje važan ogled protiv Ajaxa, u Juventusu su odlučili poštedjeti najveći dio prve momčadi u današnjem susretu protiv SPAL-a...

U 32. kolu talijanske Serie A, SPAL je na domaćem terenu slavio protiv Juventusa. Pobjeda bi definitivno spadala u rang velikih iznenađenja da se ne zna kako je Stara dama izašla s gotovo cijelom drugom postavom.

Utakmica nije bila toliko dinamična i uzbudljiva što je bilo i za očekivati jer gosti ipak nisu imali pretjeranog motiva. Juventus je bod udaljen od potvrde naslova, a SPAL je ipak u težoj situaciji i nije bio daleko od zone ispadanja. Ipak, Juventus je prvi došao do pogotka.

U 30. minuti Moise Kean je odlično tukao i pogodio za vodstvo gostiju. Malo prije kraja prvog dijela Joao Cancelo mogao je povećati vodstvo gostiju, ali njegov udarac blokirala je domaća obrana.

U nastavku susreta, domaći sastav došao je do dva pogotka. Prvo je u 49. minuti Kevin Bonifazi zabio za izjednačenje, da bi u 74. minuti Sergio Floccari pogodio za 2:1. Juventus je imao još nekoliko prilika u drugom dijelu, pogotovo Paulo Dybala, ali SPAL je došao do pobjede.

Mario Mandžukić kao i gotovo svi prvotimci nije bio u zapisniku na ovom susretu.