Chievo 1:3 Napoli
Napoli

Napoli odgodio Juventusovu proslavu naslova prvaka, Chievo i službeno u Serie B

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.04.2019.

Chievo nije uspio pomoći Juventusu da već danas i službeno postane prvak Italije. Napoli je slavio u Veroni 3:1 i tako i službeno poslao Chievo u Serie B...

Napoli je na krilima neočekivano realizatorski raspoloženog Kalidoua Koulibalyja slavio u Veroni s 3:1. Ova pobjeda smanjila je zaostatak za Juventusom na 17 bodova čime će Juventus još malo pričekati na proslavu titule prvaka, a Chievo je istovremeno ostao na 20 bodova zaostatka za Empolijem i tako je i službeno ispao iz Serie A.

Dosta rano gosti su došli do vodstva. Već u 15. minuti nakon ubačaja iz kornera braniči Chieva reagirali su vrlo loše i Koulibaly iz same blizine glavom šalje loptu u mrežu.

Bio je to jedini pogodak u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu gosti su nastavili puniti mrežu domaćina. U 64. minuti dobro je izvana pucao Arkadiusz Milik i zabio za 2:0, a deset minuta prije kraja susreta Koulibaly zabio još jednom nakon kornera za 3:0.

Sve što je domaćin uspio napraviti, bio je pogodak za konačnih 3:1, a strijelac je bio bivši igrač Dinama Boštjan Cesar.

Adrian Šemper i u ovom susretu grijao je klupu dok je glove primao vremešni 40-godišnji Stefano Sorrentino.