Leko propustio priliku preuzeti vodeću poziciju u belgijskom prvenstvu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.04.2019.

Club Brugge je u najvažnijem dvoboju četvrtog kola belgijskog prvenstva gostovao kod vodećeg Genka i upisao je poraz 3:1...

Genk je obranio vodeću poziciju u belgijskom prvenstvu pobjedom na svom travnjaku protiv Club Bruggea. Prednost Genka sada iznosi četiri boda i uspio je obraniti vodeću poziciju na ljestvici Lige za prvaka.

Club Brugge je doputovao u Genk s velikom nadom, ali domaćin je ipak bio bolji i potvrdio je kako igra sjajnu sezonu te sanja četvrti naslov prvaka u povijesti i prvi nakon 2011. godine.

U ovom susretu poveo je golom Trossarda, ali deset minuta prije kraja prvog dijela Vanaken je iz penala poravnao na 1:1.

U nastavku susreta Genk se ponovno odvojio i golovima Malinovskog iz penala i Samate stigao do pobjede 3:1.

Ivan Fiolić kod domaćina i Karlo Letica kod gostiju ostali su na klupi.