Premiership, 34. kolo, 14.04.2019, 17:30 h
Liverpool 2:0 Chelsea
Chelsea

Liverpool prošao veliki ispit: Kloppova momčad bolja od Chelseaja za povratak na vrh ljestvice

Branimir Korać • nedjelja, 14.04.2019.

Liverpool je ponovno vodeća momčad Premier lige i to s utakmicom više od Manchester Cityja. Redsi su preživjeli veliki ispit protiv Chelseaja i pobjedom 2:0 preuzeli vrh ljestvice...

Vrlo zanimljiv dvoboj na Anfieldu okončan je pobjedom Liverpoola koji se tako vraća na vrh ljestvice Premier lige. Redsi su odradili dobru utakmicu, bili su bolji od Chelseaja i golovima na startu drugog dijela stigli su do pobjede.

Liverpool je jako dobro otvorio utakmicu i već u šestoj minuti imao je lijepu priliku kada je Mane ubacio za Salaha, a Kepa sjajno brani.

Chelsea je rijetko prijetio, ali kada bi došao do gola, bio je opasan. Tako je u 30. minuti sjajnu priliku prokockao Willian koji je pucao pokraj gola kada je bio već u odličnoj situaciji. Do kraja prvog dijela raspoloženi Salah namjestio je odličnu priliku za Manea, ali je on ne koristi.

Ovaj dvojac ipak u drugom poluvremenu u kratkom roku vodi Liverpool do pobjede. U 51. minuti Henderson je sjajno ubacio na drugu vratnicu za potpuno samog Manea koji glavom pogađa za vodstvo.

Samo dvije minute kasnije odlična reakcija Salaha koji je fantastično potegnuo s 20-ak metara i pogodio u suprotni kut.

Chelsea je imao priliku vrlo brzo uzvratiti kada je Eden Hazard u 59. minuti ušao u 16 metara, ali vratnica je spasila Alisson. Bila je to ujedno i najbolja Chelseajeva prilika, da su tu gosti smanjili, pitanje je kako bi se susret razvio.