Vrlo važna pobjeda Varaždina protiv Dinama, Hajduk svladao Zadrane

Jan Šneler • nedjelja, 14.04.2019.

U 20. kolu Druge HNL, Varaždin je upisao veliku pobjedu u Zagrebu protiv Dinama II za koji je nastupalo i nekoliko prvotimaca modre momčadi...

Još je šest kola ostalo do kraja Druge HNL, a po svemu sudeći jedina dvojba će biti na kojoj poziciji će Šibenik i Varaždin završiti sezonu i tko će ispasti iz drugoligaškog društva. Varaždinci su pobjedom u Zagrebu došli do iznimno vrijedna tri boda.

Dinamo II zbog nastupa u polufinalu Premier League International Cupa bio je prisiljen pozvati neke prvotimce kako bi ojačali momčad. Nastupili su Sadegh Moharrami, Komnen Andrić, Nikola Moro i Lovro Majer, ali pomoći nije bilo.

Varaždin je poveo u 17. minuti pogotkom Leona Benka, a Dejan Glavica u 73. minuti povećava na 0:2. Počasni pogodak za domaće postigao je Leon Šipoš u sudačkoj nadoknadi.

Do rutinske pobjede stigla je druga momčad Hajduka. Sve su domaći riješili u drugom dijelu. U 69. minuti Hajduk je u vodstvo doveo Jurica Pršir, a vrlo brzo Ivan Prtajin povećao je na 2:0. U 82. minuti zbog drugog žutog kartona, teren je morao napustiti Vlatko Blažević te su gosti igrali završnicu s igračem manje.