Hrvatski dragovoljac iz penala u završnici do vrijednih bodova u borbi za opstanak

Branimir Korać • petak, 12.04.2019.

Odigrana su prva dva susreta 20. kola Druge HNL. Hrvatski dragovoljac uzeo je važne bodove u borbi za opstanak, a Međimurje ih je izgubilo...

U Drugoj HNL vodi se grčevita borba i za ostanak i za ulazak u najviši rang. Među onima koji se bore za zadržavanje statusa drugoligaša su Hrvatski dragovoljac i Međimurje, a u ovom kolu Dragovoljci su bili uspješniji.

Oni su u Sigetu ugostili Lučko i stigli do pobjede 2:1 kojom su odmaknuli od najugroženijih. Pobjedu su još jednom osigurali s 11 metara u samoj završnici susreta.

Poveli su već u 16. minuti golom Tomislava Havojića da bi do odlaska na odmor poravnao Filip Škvorc i vratio Lučko u utakmicu. Dugo je na semaforu stajalo 1:1, a onda je u završnici susreta dosuđen kazneni udarac za domaćina koji kao i inače u pogodak pretvara Valentino Majstorović.

Međimurje je u drugom susretu ugostilo Dugopolje i izgubilo s 2:1. Ovo je deseti ovosezonski poraz za Čakovčane, a za njega je zaslužan Bosančić koji je u 76. minuti zabio za pobjedu Dugopolja. Gosti su vodili od pete minute autogolom Režića, ali već u 19. minuti domaćin se vratio preko Novoselca.