PSG i matematički do titule francuskog prvaka nakon remija Lillea u Toulouseu

Branimir Korać • nedjelja, 21.04.2019.

Nogometaši PSG-a osigurali su naslov prvaka Francuske i prije nego što su izašli na travnjak protiv Monaca. Ovog vikenda tražili su pobjedu za osiguravanje titule, a potvrda je došla nakon što je Lille odigrao bez pogodaka kod Toulousea...

Razlika između PSG-a i Lillea iznosi 16 bodova, a kako Lille do kraja sezone ma još samo pet susreta, Parižani su i matematički osigurali titulu prvaka. Naslov je osiguran nakon što je Lille u gostima kod Toulousea odigrao bez pogodaka.

U zanimljivom dvoboju obje momčadi imale su dosta prilika, Lille je i postigao pogodak, ali nakon pregledavanja snimke on nije priznat, a domaćin je dva puta gađao okvir gola.

Do važnih bodova u borbi za Europu stigao je St. Etienne koji je s 2:0 u gostima svladao Reims. St. Etienne je tako nastavio seriju utakmica bez poraza i nakon što prije nekoliko tjedana nije tako dobro stajao na ljestvici, danas je u krugu putnika za Europu.

Ovdje je u svakom poluvremenu došao do jednog pogotka, poveo je u 25. minuti golom Remyja Cabelle, a na 2:0 povisio je Bjorn Engels autogolom početkom drugog dijela.

Nantes je u završnici sezone podignuo formu i potvrdio je ostanak u ligi, a nova pobjeda stigla je protiv Amiensa s 3:2. Nakon što je slavio protiv Lyona i PSG-a, sada je svladao i Amiens. Gostima su bodovi bili prijeko potrebni u borbi za opstanak, ali do njih nisu došli.

Domaćin je u prvih 15 minuta drugog dijela postigao sva tri pogotka i to dva preko Kalife Coulibalyja i jedan preko Valentina Rongiera. Gosti su samo smanjila na 3:2 preko Juana Otera i Cheicka Timitea.