Cibalia pobjednički prošla kroz Čepin, Ždralovi zaustavili Slavoniju

Ivan Šola • ponedjeljak, 22.04.2019.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Istok u kojem su nogometaši Cibalije slavljem u Čepinu praktički osigurali naslov prvaka, dok je u dvoboju sa začelja Vukovar bio bolji od Koprivnice. Kao gost slavila je Mladost iz Ždralova koja je u Požegi prekinula pobjednički niz Slavonije. Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti pobjedu Marsonije protiv Belišća, a domaće pobjede upisali su još Bedem i Bjelovar, dok u preostale dvije utakmice u Đakovu i Jelisavcu nije bilo pobjednika...

Vrlo uzbudljiva utakmica odigrana je u Ivankovu gdje je Bedem kao domaćin svladao Oriolik 3:2. Domaćini su već nakon 15 minuta igre zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luki Sambolu imali prednost od 2:0. Bedem je u nastavku susreta nastavio dominirati, te su u 70. minuti preko Antuna Vuksanovića povisili vodstvo na 3:0. Do kraja susreta gosti su se opasno približili, prvo je u 72. minuti Goran Jurić zabio za 3:1, da bi samo šest minuta kasnije Josip Majstorić vratio Oriolik na samo gol zaostatak. Međutim do kraja susreta mreže se više nisu tresle, pa su tako domaćini upisali sedmu prvenstvenu pobjedu.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Jelisavcu gdje su Vihor i Zrinski miroljubivo podijelili bodove. U vrlo izjednačenom susretu obje su momčadi imale svoje prigode, ali se mreže nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na utakmici.

Veliki niz Slavonije od pet uzastopnih pobjeda zaustavljen je u ovome kolu u kojem su nogometaši Mladosti iz Ždralova kao gosti zasluženo odnijeli sva tri boda. Igrala se 16. minuta utakmice kada je Tomislav Žuljević neobranjivo poslao loptu u mrežu za vodstvo Slavonije 1:0. Nakon tog zgoditka gosti su u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom, te su dominirali do zadnjeg sučevog zvižduka. Mladost je za bolju igru nagrađena u 60. minuti kada je Ivan Bošnjak s 40 metara prebacio domaćeg vratara Ivana Bošnjaka za izjednačenje 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 71. minuti kada je Matija Vrbanić poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:2.

U Koprivnici je odigran važan dvoboj sa začelja gdje je istoimeni domaćin upisao novi prvenstveni poraz, bolji od njih bili su nogometaši Vukovara koji su u završnici postigli jedini pogodak na utakmici. U vrlo izjednačenom susretu obje su momčadi imale nekoliko prigoda, ali mreža se zatresla tek na kraju susreta. Igrala se 87. minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Dino Brajković.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 svladali Belišće. U dvoboju dvaju kandidata za 2. HNL uspješniji su bili domaćini koji su tako upisali drugu uzastopnu pobjedu. Jedini pogodak na susretu postignut je 59. minuti kada je nakon prekida lopta došla do Dajana Šimca koji glavom šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 1:0.

Još jedna u nizu zanimljivih susreta odigrana je u Đakovu gdje su domaća Croatia i Slavija iz Pleternice međusobno podijelili bodove odigravši susret bez pobjednika 1:1. Igrala se 43. minuta utakmice kada je bolja igra gostiju nagrađena zahvaljujući Pavi Nikoliću koji je neobranjivo poslao loptu u mrežu za 0:1. U nastavku susreta bolje su zaigrali domaćini koji su sredinom drugog dijela došli do poravnanja, neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio je Mateo Barukčić za 1:1. Do kraja susreta Slavija je bila puno bliže pobjedi, ali na kraju domaćini su se uspješno obranili, te se mreže više nisu tresle.

Dramatična utakmica odigrana je u Bjelovaru gdje je istoimeni domaćin nakon velike borbe upisao šestu prvenstvenu pobjedu svladavši Slogu iz Nove Gradiške 3:2. Bjelovar je do vodstva došao u 21. minuti kada je Deni Hajdarović sigurno realizirao kazneni udarac, a do kraja poluvremena Ivan Nikšić udvostručio je prednost na 2:0. Gosti se nisu predavali te su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Antunu Severoviću nakon sat vremena igre izjednačili rezultat na 2:2. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 85. minuti kada su domaćini preko Vjekoslava Kolara sretno postigli pogodak za konačan rezultat utakmice 3:2.

Derbi kola odigran je u Čepinu gdje su nogometaši Cibalije s uvjerljivih 3:0 svladali istoimenog domaćina i tako praktički osigurali naslov prvaka. Mreže su mirovale sve do 58. minute kada je goste u vodstvo doveo Mate Bajić. Samo minutu kasnije Cibalia je zahvaljujući Dominiku Doganu udvostručila vodstvo na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je osam minuta prije kraja susreta kada je svojim drugim zgoditkom Mate Bajić postavio konačan rezultat utakmice 0:3.