Maksimir iznenadio Trnje, Zagreb pred ispadanjem

Ivan Šola • ponedjeljak, 29.04.2019.

Odigrano je 27. kolo Treće HNL Zapad u kojem je vodeća trojka Vinogradar, Dubrava i Orijent upisala pobjede, te je tako razmak između njih ostao i dalje isti. Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Maksimira koja je zaustavila Trnje, dok su do velika tri boda stigli nogometaši Novigrada gostujućom pobjedom u Vrbovcu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti novi poraz Zagreba s kojim su korak bliže ispadanju iz lige, dok je Ponikve bilo najuvjerljivije u ovome kolu svladavši Špansko s visokih 3:0. Ljepotica kola odigrana je u Poreču gdje su Jadran i Opatija odigrali susret bez pobjednika.

Ljepotica kola odigrana je u Poreču gdje su Jadran i Opatija u vrlo zanimljivom susretu podijelili bodove odigravši susret bez pobjednika 2:2. U vrlo siromašnom prvom dijelu vrijedi izdvojiti 43. minutu kada je Matko Videkić pomalo sretno doveo domaćine u vodstvo. U nastavku susreta puno bolja igra obje momčadi, ali Jadran je taj koji ponovno postiže pogodak, igrala se 64. minuta kada je Emanuel Valenta glavom zatresao mrežu za 2:0. Samo minutu kasnije gosti se vraćaju u susret, Arton Ismaili koristi neopreznost u domaćoj obrani i šalje loptu u mrežu za 2:1. Nagrada za hrabriju igru Opatije stigla je u 80. minuti kada je Kristijan Flego postavio konačan rezultat utakmice 2:2.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Krapini gdje su Zagorec i Kurilovec podijelili bodove odigravši 0:0. U vrlo zanimljivom susretu obje su momčadi imale nekoliko izglednih prigoda za pogodak, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova realan ishod.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Ponikvi koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 savladali Špansko. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Ponikve u vodstvo doveo Robert Katić. Do kraja poluvremena pitanje pobjednika riješio je najbolji napadač domaće momčadi Vid Bartolić koji je postigao dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 3:0.

Nogometaši Zagreba polako tonu sve dublje i dublje, i ne vidi se svijetlo na kraju tunela. Ovaj vikend na domaćem terenu dočekali su Dugo Selo, te su upisali novi poraz koji ih je gurnuo prema ispadanju iz lige. Dobro su krenuli Zagrebaši te su već u trećoj minuti preko Marka Bubnjića došli u vodstvo. Međutim do kraja poluvremena gosti zahvaljujući dvostrukom strijelcu Davidu Žabecu u potpunosti preokreću rezultat u svoju korist 1:2. U nastavku susreta obje su momčadi imale prigode, ali rezultat se više nije mijenjao.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Maksimira koji su na domaćem terenu iznenadili Trnje 2:1. Mreže su mirovale sve do 68. minute kada je domaćine u vodstvo doveo Mihovil Šutalo. Radost Maksimira trajala je samo tri minute jer je goste odmah u igru vratio Matija Malekinušić. Ipak dvije minute kasnije Dominik Horvat u pravom slalomu prolazi nekoliko igrača te šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Do 15. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Orijenta koji su na domaćem terenu nakon preokreta svladali Jarun 2:1. Uzbuđenja su čekala sve do 70. minute kada je goste u vodstvo doveo Marko Tadić. Samo šest minuta kasnije domaćini su se vratili u utakmicu, nakon greške u gostujućoj obrani lopta dolazi do Ivora Weitzara koji trese mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 85. minuti kada Vedran Gerc neobranjivo šalje loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Vrlo važnu pobjedu ostvarili su nogometaši Dubrave koji su na teškom gostovanju na Krku svladali istoimenog domaćina 2:1. Igrala se 16. minuta utakmice kada je goste u vodstvo pomalo sretno doveo Marko Katavić. Do kraja poluvremena gosti su udvostručili prednost zahvaljujući Marinu Mudražiji. U nastavku susreta bolje su zaigrali domaćini te su za to nagrađeni u 68. minuti kada Neven Čuturilo zabija za 1:2. Do kraja susreta Krk je imao nekoliko odličnih prigoda za poravnanje, ali su se gosti uspjeli obraniti i odnijeti velika tri boda put Dubrave.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Novigrada koji su na gostovanju svladali Vrbovec 3:2. Igrala se druga minuta utakmice kada su gosti iskoristili prvu priliku, te su zahvaljujući Ivanu Bijeliću došli u vodstvo. Vrbovec je do kraja poluvremena došao do izjednačenja, igrala se 20. minuta kada je Domagoj Colarić neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:1. Odmah na početku drugog dijela domaća momčad zahvaljujući Lovri Šimiću dolazi do potpunog preokreta. Ipak gosti se nisu predavali, te su u 62. minuti preko Dine Đukadina poravnali rezultat na 2:2. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 79. minuti kada svoj drugi pogodak na utakmici postiže Ivan Bijelić za konačnih 2:3.

Najzanimljiviji dvoboj kola odigran je na stadionu Mladina gdje je vodeća momčad prvenstva Vinogradar ostvarila novu pobjedu svladavši Hašk 2:0. Igrač utakmice po tko zna koji put bio je domaći napadač Igor Prijić koji je u prvom poluvremenu postigao oba zgoditka svoje momčadi za konačan rezultat utakmice 2:0. Vinogradar je tako svakim kolom sve bliže obrani naslova, ali ponovno nisu predali zahtjev za drugom ligom, tako da će i sljedeće sezone igrati istu ovu ligu.