Porto preko Chelseaja do naslova u juniorskoj Ligi prvaka

Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.04.2019.

Mladi nogometaši Porta osvajači su juniorske Lige prvaka, a u finalnoj su utakmici s 3:1 bili bolji od Chelseaja...

Trofej pobjednika juniorske Lige prvaka otišao je u ruke Porta koji je u finalnoj utakmici odigranoj u Nyonu svladao Chelsea rezultatom 3:1. Engleska momčad tako je drugi puta zaredom poražena na korak od osvajanja.

Portugalci su poveli nakon 17 minuta igre kada je poentirao Fabio Vieria na ubacivanje Mora Ndiayjea. Do kraja poluvremena rezultat se više nije promijenio, iako su obje ekipe imale svoje prilike.

U 53. minuti Chelsea je izjednačio, ubacio je Juan Familio-Costa, a glavom loptu u mrežu skrenuo Deishawn Redan.

Nije se dugo čekalo da se Porto vrati u vodstvo, a strijelac je bio kapetan Diogo Quieros. Na ulasku u posljednjih 15 minuta portugalska je momčad potvrdila pobjedu, a pogodio je Alfonso Sousa.