Karolina Muchova i Jil Teichman u borbi za prvu WTA titulu karijere

Petar Jenjić • petak, 03.05.2019.

Odigrani su polufinalni mečevi na WTA turniru u Pragu gdje će se za svoju prvu titulu karijere boriti Jil Teichmann i Karolina Muchova...

Po prvi puta u karijeri do finala na WTA turniru stigla je Čehinja Karolina Muchova koja je za turnir dobila pozivnicu. U polufinalnom meču svladala je Bernardu Peru sa 6:2, 7:5 nakon sat i 34 minute igre. Bio je to njihov prvi međusobni dvoboj.

Muchova je dobro krenula u meč u kojem je s dvostrukim breakom vodila s 5:1. Iako je jedan break njena protivnica uspjela vratiti, češka tenisačica po treći puta oduzima servis te dolazi do prvog seta. U drugom je Pera prva stigla do breaka (1:0), no Muchova prvo izjednačava na 3:3, a zatim kod vodstva 6:5 radi novi break za potvrdu pobjede.

Do svog prvog finala stigla je i Švicarka Jil Belen Teichmann koja je imala još lakši posao protiv devete nositeljice Barbore Strycove. U konačnici je za sat i 18 minuta slavila sa 6:3, 6:0, u meču u kojem je spasila sve četiri break šanse protivnice.