Dubrava pobjednički prošla kroz Maksimir, Dugo Selo slavilo u Krapini

Ivan Šola • subota, 04.05.2019.

Odigrano je 29. kolo Treće HNL Zapad u kojem su više manje svi favoriti ostvarili pobjede, jedino se iznenađenje dogodilo u Ponikvama gdje su istoimeni domaćini svladali Trnje. Vinogradar je neokrznut prošao teško gostovanje u Vrbovcu, dok su Orijent i Dubrava ostvarili uvjerljive pobjede protiv Novigrada, odnosno Maksimira. Domaće pobjede ostvarili su Opatija, Jadran, Zagreb, dok je Dugo Selo slavilo na gostovanju u Krapini. Jedinu utakmicu gdje nije bilo pobjednika odigrali su Krk i HAŠK koji su miroljubivo podijelili bodove.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Opatije koji su na Kantridi s visokih 3:0 porazili Kurilovec. Igrala se 20. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Ante Baltazar Bogolin sigurno realiziravši kazneni udarac za 1:0. U nastavku susreta Opatija je stvarala šanse, a pitanje pobjednika riješeno je sredinom drugog dijela kada je Antonio Pejanović postigao dva zgoditka za konačan rezultat utakmice 3:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Poreču gdje su nogometaši Jadrana u posljednjih dvadesetak minuta slomili čvrste goste iz Španskog i tako ostvarili 13. prvenstvenu pobjedu. Mreže su mirovale sve do 68. minute kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Emanuel Valenta za 1:0. Samo dvije minute kasnije Jadran je udvostručio vodstvo zahvaljujući Robertu Vlizlu. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo uljepšati rezultat, igrala se 90. minuta kada je Ante Ćurković postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Dvoboj iz sredine tablice odigran je u Krapini gdje su nogometaši Dugog Sela ostvarili 14. prvenstvenu pobjedu svladavši domaći Zagorec 3:2. Gosti su bolje ušli u susret te su već u 12. minuti preko Karla Ivančića došli u vodstvo. Do kraja poluvremena domaćini su izjednačili preko Matije Smrekara koji je realizirao kazneni udarac. Odmah na početku drugog dijela gosti dolaze u novo vodstvo, igrala se 48. minuta kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio David Žabec i neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:2. Na nova uzbuđenja čekala se 74. minuta kada je glavni sudac utakmice Ante Maleš dosudio još jedan kazneni udarac za domaćine, a Matija Smrekar ponovno je bio precizan za 2:2. Kada se očekivalo da će Zagorec preokrenuti, gosti su došli u treće vodstvo zahvaljujući Robertu Pavloviću koji šalje loptu u mrežu za 2:3.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Ponikvi koji su u kvartovskom derbiju savladali Trnje 2:0. Domaćini su bolje ušli u utakmicu te su u 11. minuti preko Roberta Katića došli u prednost 1:0. Nakon toga gosti stvaraju nekoliko šansi ali rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute kada je Josip Gusković kaznio gostujuće promašaje i postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Do tek četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagreba koji su na domaćem terenu svladali Jarun 3:2. Igrala se 11. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Toni Šoša. Do kraja poluvremena momčad Zagreba zaigrala je puno bolje te su 21. minuti preko Marka Bubnjića izjednačili rezultat na 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 47. minuti kada je Matej Bubnjić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 71. minuti kada je Marin Pejić povisio prednost na 3:1. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo uljepšati poraz, igrala se 87. minuta kada je Matej Čičković postavio konačan rezultat utakmice 3:2.

Nogometaši Dubrave lakše od očekivanog došli su do 19. prvenstvene pobjede svladavši u gostima Maksimir s visokih 3:0. Mreže su mirovale sve do 36. minute kada je Ivan Čolić doveo gostujući sastav u vodstvo, a samo minutu kasnije Marin Mudražija povisio je prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 73. minuti kada je Tin Džaferović neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 0:3.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se igrači Orijenta koji su na Krimeji s visokih 6:2 porazili Novigrad. Igrala se 23. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Manuel Pamić, a samo minutu kasnije Miroslav Iličić poravnao je rezultat na 1:1. Do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti okrenuli prednost na svoju stranu, igrala se 29. minuta kada je za 2:1 pogodak postigao Mateo Monjac. Pitanje pobjednika riješeno je sredinom drugog dijela kada je Ivor Weitzer u 53. i 58. minuti postigao dva prekrasna zgoditka za 4:1. Do kraja susreta domaćini su preko Monjca i Iličića potopili gostujući sastav, koji su na samom kraju susreta zgoditkom Almeide De Silve postavili konačan rezultat utakmice 6:2.

Jedina podjela bodova viđena je na otoku Krku gdje su se domaćini u posljednjim sekundama utakmice spasili od poraza odigravši 1:1 protiv gostiju s Pešćenice. U ne baš sadržanoj utakmici gosti su u vodstvo došli u 32. minuti kada je Filip Dianežević neobranjivo poslao loptu u mrežu za 0:1. Rezultat se nije mijenjao sve do 90. minute kada su domaćini preko Karla Josipovića postavili konačan rezultat utakmice 1:1.

Do minimalne pobjede stigla je vodeća momčad lige Vinogradar koja je na gostovanju savladala Vrbovec 1:0. U izjednačenom susretu presudila je greška u domaćoj obrani koju je najbolji napadač lige kaznio. Igrala se 17. minuta utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Igor Prijić.