Varaždin došao do visoke pobjede za skok na vrh ljestvice

Branimir Korać • subota, 04.05.2019.

Odigrana su četiri sisreta 23. kola Druge HNL, a nedjelju je na vrhu ljestvice dočekao Varaždin visokom pobjedom protiv fenjeraša iz Čakovca...

Varaždin je zasjeo na vrh ljestvice Druge HNL domaćom pobjedom 4:0 protiv Međimurja. Varaždinci su pred 2500 gledatelja u svakom poluvremenu postigli po dva pogotka i zakucali Međimurje za dno ljestvice. U prvom dijelu Leon Benko i Kristian Fućak pogađali su mrežu gostiju, a u drugom dijelu Benko i Dario Jertec stavili su točku na i.

Seriju pobjeda Dugopolja zaustavili su Sesvećani koji su u gostima remizirali 1:1. Gosti su vodili od 22. minute golom Marka Tolića iz kaznenog udarca da bi domaćin uspio poravnati u 58. minuti preko Ivana Primorca.

Lučko i BSK nalaze se u borbi za opstanak, a gosti iz Bijelog Brda stigli su do tri velika boda. Lučko ima za čim žaliti, vodio je 2:0 golovima Dejana Polića i Filipa Škvorca da bi Hrvoje Ilić ostvario hat-trick i kreirao preokret za pobjedu BSK-a 3:2.

Druga momčad Osijeka i Solin remizirali su bez pogodaka, gostima su bodovi potrebniji, no ovdje su se morali zadovoljiti i s ovim bodom.