Velić: "Prvo je poluvrijeme bilo očajno, čestitam svojim igračima na pobjedi uz dosta lošu igru"

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2019.

Cibona je slavila u prvoj utakmici polufinala doigravanja protiv Splita, odnijela je pobjedu 89:82, ali igra nije bila na razini na kakvoj ju je Ivan Velić očekivao...

Trener Cibone Ivan Velić bio je dosta kritički raspoložen prema svojoj momčadi unatoč pobjedi protiv Splita. Svjestan je i on da taj nastup nije bio dobar.

”Čuo sam komentare zamalo smo pobijedili. Ogromna je razlika plus pet i minus dva, i Zabok nas je zamalo skinuo, sad Split, tako da se nadam da će se to zamalo nastaviti, treba znati pobijediti utakmicu. Prvo poluvrijeme bilo je loše, drugo poluvrijeme smo iskontrolirali njihovu tranziciju i skok i zbog te dvije stvari smo pobijedili. Prvo je poluvrijeme bilo očajno, primiti 50 poena doma od ekipe Splita je vrlo loše, ali brine broj izgubljenih lopti, čak 18 što je previše. Nadam se da će u Splitu koncentracija biti svih 40 minuta, upozoravao sam da energetski igraju dobru košarku pod vodstvom Grgurevića, mladi su momci, željni dokazivanja i to su i pokazali. Čestitam i svojoj ekipi što su pobijedili utakmicu s dosta lošom igrom."

Damir Markota posebno je isticao motivaciju svoje momčadi u ovom susretu.

”Dvije bih stvari izvukao iz cijele utakmice, a to su pobjeda i motivacija. Sveli smo ih na 15 poena svaku četvrtinu u drugom dijelu, u Splitu sumnjam da će biti dovoljno 20 minuta, no, najvažnije je da smo pobijedili i da počnemo igrati malo ozbiljniju košarku.”

Ante Grgurević mogao je biti zadovoljan igrom, ali priznaje da se bilo teško obraniti.

”Nismo u Zagreb došli na izlet, došli smo igrati i toliko o tome da smo mogli igrati rasterećeno no kad u Zagrebu primiš 80 koševa i kad domaćin šutira trice za 50 posto onda je to jako teško braniti.”

Odličnu utakmicu u dresu Splita odigrao je Ivan Vrgoč.

”Ovo je bila dobra utakmica. Dozvolili smo dosta laganih poena, to se ne smije događati, u Splitu to nećemo dozvoliti. Čestitke Ciboni na pobjedi i čekamo vas u Splitu", poručio je Vrgoč, a prenosi Cibonina stranica.