Zadar ispustio Cedevitu, aktualni prvak tek u produžetku do breaka

Branimir Korać • nedjelja, 05.05.2019.

Cedevita je povela u polufinalnoj seriji doigravanja protiv Zadra s 1-0 nakon što je slavila u Višnjiku poslije produžetka 75:67. Zadrani su imali posljednji napad u regularnom dijelu, ali nisu ga realizirali...

Dobrih i borbenih 40 minuta odigrao je Zadar protiv favorizirane Cedevite, ali nije bilo dovoljno. Imao je veliku priliku za uzeti puni plijen, posljednji napad, dovoljno vremena, ali Mario Little nije zabio.

Od početka se igralo borbeno i nije se tako lako dolazilo do koševa. Zadrani su bili svjesni da ne smiju Cedeviti niti slučajno dopustiti nekakav bijeg i da moraju ostati Zagrepčanima za petama ako misle ostati u igri do kraja.

Prvo poluvrijeme okončano je s 34:34, u njega su bolje krenuli domaćini, Cedevita je odgovorila, ali nitko se nije uspio u potpunosti odvojiti.

U drugom dijelu nastavilo se otprilike u sličnom ritmu, a posebno tvrdo igralo se u zadnjoj dionici koja je okončana 10:10 što dovoljno pokazuje kako se igralo.

Cedevita je u završnici vodila 62:57, no tricu je ubacio Vuković pa je u napadu priskočio i Dašić za 62:62. Cedevita je u svom zadnjem napadu zaustavljena, Dašić je blokirao Krušlina, a onda je domaćin kod 62:62 krenuo u zadnji napad. Little je htio sve sam, na kraju je uzeo težak šut i promašio.

Susret je otišao u produžetke gdje Zadar ubacuje prve poene s linije slobodnih bacanja i tu staje. Cedevita je nakon toga napravila seriju 12:0 i pobjegla na 74:64 te riješila pitanje pobjednika. Jedini ubačaj Zadra u produžetku bila je trica Božića već na dvoznamenkastoj razlici u zadnjoj minuti.

Jacob Pullen ubacio je 20 poena, a Edo Murić 16 uz devet skokova. Kod poraženih Luka Žorić je ubacio 16 poena, a Luka Božić 15 uz osam skokova.