Vodeni sportovi

Jug lakše od očekivanja do prednosti, Mladost potopljena na Savi

Branimir Korać • srijeda, 08.05.2019.

Vaterpolisti Juga poveli su u finalnoj seriji hrvatskog prvenstva protiv zagrebačke Mladosti, slavili su u gostima bez ikakvih problema i tako došli do velike prednosti...

Krenula je finalna serija hrvatskog vaterpolskog prvenstva, a Jug je u Zagrebu napravio sjajan posao i poveo s 1-0 u seriji. Mladost je potpuno razbijena, nije imala nikakve šanse i izgubila je puno lakše nego što se očekivalo. Dubrovčani su od početka susreta imali sve pod kontrolom te su zaslužili pobjedu 10:4.

Nije to bio niti sličan dvoboj onom nedavno u finalu regionalne lige gdje je Mladost slavila s 13:12, ali niti onom finalu Kupa Hrvatske u kojem je Jug u Dubrovniku bio bolji s 8:7.

Ovaj susret bio je u potpunosti jednosmjeran, obrana Juga je briljirala, Toni Popadić branio je sjajno, a Mladost je bila potpuno van ritma. Jug sada ima prednost u finalnoj seriji, ona se seli u Dubrovnik gdje Mladost mora ići na pobjedu kako bi se vratila u igru za titulu. Ako Jug upiše i drugu pobjedu, teško će Mladost do titule prvaka.

Susret je krenuo golovima Fatovića na jednoj i Lazića na drugoj strani i tu kreće kriza Mladosti. U narednih deset minuta Žapci nisu postigli nijedan pogodak, Jug je napravio seriju 4:0 i pobjegao na 5:1 te je riješio pitanje pobjednika.

Do kraja dvoboja Mladost nijednom nije probila granicu od tri gola zaostatka, tri puta je došla na minus tri, a posljednji put kada je Cosmin Radu smanjio na 7:4.

Taj Raduov gol došao je šest i pol minuta prije kraja susreta, a ujedno je bio i zadnji domaćinov pogodak. Jug je preko Jokovića, Fatovića i Tomasovića otišao na konačnih 10:4.

Trostruki strijelac za Jug bio je Loren Fatović, dva gola dodao je Xavi Garcia, po jedan su zabili Maro Joković, Luka Lozina, Hrvoje Benić, Alexandros Papanastasiou i Marin Tomasović. Toni Popadić skupio je 14 obrana.

Kod Mladosti dva pogotka postigao je Radu, a po jedan su dodali Lovre Miloš i Franko Lazić.