Varaždin sve bliže HT Prvoj ligi, Benko ga vodio do pobjede u Sigetu

Branimir Korać • subota, 11.05.2019.

Započelo je 24. kolo HT Prve lige, a Varaždin je napravio ogroman korak prema prvom mjestu. Slavio je u gostima kod Hrvatskog dragovoljca...

Nogometaši Varaždina upisali su pobjedu u Sigetu protiv Hrvatskog dragovoljca 1:0 i povećali su šanse za prvo mjesto i izravan plasman u HT Prvu ligu. Sigećanima su bodovi također potrebni kako bi se osigurali u borbi za opstanak.

Ovdje je Varaždin ipak uzeo puni plijen i to zahvaljujući krasnom pogotku Leona Benka iz slobodnog udarca s više od 20 metara. Ostali su Varaždinci i u 56. minuti bez isključenog Marka Stolnika, ali domaćin se nije vratio.

Sesvećani ne odustaju od borbe za drugo mjesto i za petama su Šibeniku nakon što su visoko svladali drugu momčad Hajduka s 4:1.

Splićani su poveli golom Tonija Teklića u 34. minuti, ali Sesvete su sve okrenule u drugom dijelu i golovima Marka Tolića, Marija Vasilja, Adriana Zenka i Mihovila Geljića došli do pobjede.

Druga momčad Dinama gostovala je kod fenjeraša Međimurja i odigrala 1:1. Čakovčani su vodili golom Munivrane od 20. minute, ali Ilija Bagarić osigurao je bod Modrima u 66. minuti, tri minute prije nego je Marin Fadić zaradio drugi žuti i ostavio domaćina s igračem manje.