Šibenik nastavlja pratiti Varaždin, Zadar svladao Osijek II

Jan Šneler • subota, 11.05.2019.

Uzbuđenja se nastavljaju u Drugoj HNL nakon što je u 24. kolu Šibenik svladao Kustošiju i nastavio pratiti prvoplasirani Varaždin...

Sve je spremno za veliki spektakl za tjedan dana. U Varaždinu će se igrati dvoboj 25., predzadnjeg kola Druge HNL između Varaždina i Šibenika. Po mnogima, bez obzira što se mora odigrati i posljednje kolo, to je susret u kojem će se odlučiti tko će direktno u HT Prvu ligu. Ove je subote Šibenik napravio važan korak ka tome.

Protiv Kustošije Šibenčani nisu imali pravo na kiks. Eventualni poraz gotovo potpuno bi ih elimirao iz utrke za prvo mjesto. Nije krenulo najbolje. U 18. minuti Kyle Cimenti doveo je Kustošiju u vodstvo, no ipak četiri minute kasnije Prince Obeng Ampem donosi domaćima izjednačenje.

Napadao je Šibenik, imao prilika, ali rezultat se nije mijenjao. Spas je došao u 88. minuti kada je Ivan Antunović zabio za 2:1 i donio iznimno vrijednih tri boda domaćem sastavu.

Zadar je došao do važne pobjede protiv Osijeka II. Iako su Zadrani bili gotovo sigurni od ispadanja, sada je njihova pozicija nedodirljiva. Već nakon osam minuta Dragan Župan je zabio za 1:0, ali je Nadrey Dago izjednačio pola sata kasnije.

U nastavku susreta, Zadrani vrlo brzo dolaze do novog vodstva. U 58. minuti Kristijan Jurić bio je precizan s bijele točke i postavio konačnih 2:1.