Atalanta 2:1 Genoa
Genoa

Atalanta napravila novi korak prema Ligi prvaka, Genoa i dalje u neizvjesnosti

Mihaela Bradovski • subota, 11.05.2019.

U prvom susretu 36. kola Serie A Atalanta je ugostila Genou i upisala je pobjedu 2:1 čime je nastavila pobjednički niz i došla na korak do plasmana u Ligu prvaka...

Još su dva kola do kraja Serie A, a Atalanta primjerno odrađuje posao i drži se na pozicijama koje vode u Ligu prvaka. Nije kiksala u Bergamu protiv Genoe koja je trebala bodove u borbi za opstanak, no bodove je trebao i domaćin.

U prvom poluvremenu domaćin nije izgledao dobro, vrlo teško je dolazio do prilika i bio je daleko od izdanja kakvo se očekivalo.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Mario Pašalić, zamijenio ga je Musa Barrow i odmah postigao pogodak za vodstvo.

Barrow se nije dugo zadržao u igri, zbog ozljede je napustio travnjak već u 64. minuti, a u tom trenutku Atalanta je već vodila s 2:0. Deset minuta ranije Timothy Castagne zabio je za povećanje prednosti.

Sve što je Genoa do kraja susreta napravila bilo je smanjenje zaostatka na 2:1 pogotkom iskusnog Gorana Pandeva.

Genoa bi se uoči same završnice mogla naći na velikim mukama s obzirom da Empoliju bježi samo četiri boda, a Empoli ima utakmicu manje.