Orijent neokrznut prošao kroz Pešćenicu, Dubrava korak bliže Drugoj HNL

Ivan Šola • ponedjeljak, 13.05.2019.

Odigrano je 30. kolo Treće HNL Zapad u kojem su vodeće momčadi na tablici ostvarili nove pobjede, najuvjerljiviji su bili nogometaši Vinogradara koji su deklasirali Krk 4:1, dok su Dubrava i Orijent upisali identične pobjede 2:1. Trnje je u nedjeljnom jutru bilo bolje od Zagoreca, dok je u gradskom dvoboju Jarun deklasirao Ponikve. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaću pobjedu Opatije protiv Vrbovca, dok se za iznenađenje kola pobrinula momčad Jadrana koja je na gostovanju svladala Dugo Selo. Maksimir je upisao vrijedne bodove na gostovanju u Novigradu, dok nogometaši Kurilovca nastavljaju s odličnim izdanjima u proljetnom dijelu prvenstva...

Nogometaši Opatije nastavljaju s odličnim izdanjima u posljednje vrijeme, nakon što su prošli vikend razbili Kurilovec, isto su napravili protiv Vrbovca svladavši ih 3:0. Igrala se 14. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Kristijan Flego, a do kraja poluvremena vodstvo je udvostručio Danijel Lazić. U nastavku susreta mreže su mirovale sve do 75. minute kada je pitanje pobjednika riješio Ivan Kovačević za konačan rezultat utakmice 3:0.

Uvjerljivu pobjedu upisali su nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu pobijedili Krk s visokih 4:1 i tako došli koračić do obrane naslova prvaka. Očekivano prvo ime susreta bio je najbolji strijelac lige Igor Prijić koji je postigao sva četiri zgoditka svoje momčadi i došao do brojke od 49 golova u ligi. Utješni pogodak za goste postigao je Karlo Josipović.

Derbi kola odigran je na Pešćenici gdje su nogometaši Orijenta upisali četvrtu uzastopnu pobjedu svladavši poslije preokreta domaći HAŠK 2:1. Domaći su nogometaši već u prvoj minuti došli u vodstvo kada je Paolo Matteoni s 20-ak metara prekrasno poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Na samom kraju prvog dijela gosti su okrunili svoju bolju igru te su izjednačili zahvaljujući Miroslavu Iličiću. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 72. minuti kada je Mateo Monjac iz slobodnog udarca postigao eurogol za konačan rezultat utakmice 1:2.

Derbi začelja odigran je u Novigradu gdje su istoimeni domaćini ispustili vodstvo u samoj završnici, bolji od njih bili su nogometaši Maksimira 3:2 koji su tako osigurali ostanak u ligi. Domaćini su bolje otvorili susret te su u 18. minuti preko Ivana Bijelića došli u vodstvo. Na odgovor gostiju čekala se 53. minuta kada je Stjepan Krznar neobranjivo zatresao domaću mrežu za 1:1. Desetak minuta kasnije Novigrad ponovno dolazi u vodstvo zahvaljujući Dini Dukađinu. Prava drama odigrala se u završnici susreta, prvo je Dominik Horvat u 79. minuti vratio utakmicu u rezultatski egal 2:2, da bi samo četiri minute kasnije Nikola Ujdur postigao svoj prvijenac ove sezone za konačan rezultat utakmice 2:3.

Nogometaši Dubrave napravili su veliki korak prema drugoj ligi svladavši na domaćem terenu posljednjeplasirani Zagreb 2:1. Igrala se 33. minuta utakmice kada je glavni sudac Toni Dadić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator bio je Filip Hodak za 1:0. Na samom kraju prvog poluvremena Dubrava je udvostručila vodstvo zahvaljujući Marinu Mudražiji. U nastavku susreta Dubrava je kontrolirala utakmicu te su gosti u završnici uspjeli uljepšati poraz. Igrala se 83. minuta kada je konačan rezultat utakmice 2:1 postavio Marko Bubnjić.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Jaruna koji su u gradskom dvoboju svladali Ponikve s visokih 4:0. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Ante Džaja iz kaznenog udarca doveo Jarun u vodstvo, a samo tri minute kasnije Marko Tadić povisio je rezultat na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u završnoj dionici susreta, prvo je u 75. minuti za 3:0 zabio Antonio Đurić, da bi sedam minuta kasnije svoj drugi pogodak postigao Marko Tadić za konačnih 4:0.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Trnju gdje su istoimeni domaćini upisali 15. prvenstvenu pobjedu svladavši Zagorec 3:1. Igrala se 21. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Vlatko Martinović. Prava uzbuđenja su nastala u posljednjih deset minuta utakmice, prvo su gosti u 83. minuti preko Matije Smrekara izjednačili na 1:1, da bi dvije minute kasnije Antonio Marić vratio domaćine u novo vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 88. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Karlo Abramović.

Do 14. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana koji su na gostovanju u Dugom Selu svladali istoimenog domaćina s visokih 3:0. Na otvaranju susreta domaćini su bili puno bolja momčad te su promašili niz izglednih prigoda za vodstvo. Kako to inače biva kazna za promašaje stigla je u 27. minuti kada je Vedran Radman doveo gostujući sastav u vodstvo. Nakon tog zgoditka Dugo Selo se u potpunosti raspalo što su gosti iskoristili te su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika, prvo je u 29. minuti na 0:2 zabio Robert Vlizlo, a samo dvije minute kasnije Emanuel Valenta trese mrežu za 0:3. U nastavku susreta domaćini su pokušavali ublažiti poraz, ali nije bilo raspoloženih igrača u njihovoj momčadi, pa tako gosti odnose veliku pobjedu

Nogometaši Kurilovca rutinski su riješili gostovanje kod pretposljednjeg Španskog te su upisali nova tri boda svladavši istoimenog domaćina 3:1. Igrala se 29. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Ladislav Roginić, a samo tri minute kasnije Luka Sedlaček povisio je vodstvo gostiju na 0:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 70. minuti kada je svoj drugi pogodak na susretu postigao Luka Sedlaček. Do kraja susreta Špansko je uspjelo smanjiti rezultat, igrala se 86. minuta kada je konačan rezultat utakmice 1:3 postavio Vlaho Veneti.