Vodeni sportovi

Kobešćak: "Dobro je da smo sada pobijedili jer da se produljila serija, mislim da bismo izgubili prednost"

Sportnet, Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.05.2019.

Vaterpolisti dubrovačkog Juga slavili su protiv Mladosti u trećoj finalnoj utakmici hrvatskog prvenstva i time još jednom obranili titulu prvaka...

U napetoj i izjednačenoj utakmici dostojnoj finala, Jug je došao do pobjede 14:11 i ukupnim rezultatom 3-0 zaključio seriju.

Najbolji strijelci kod Juga bili su Hrvoje Benić i Maro Joković s po tri pogotka dok su kod Zagrepčana najučinkovitiji bili Antonio Petković i Lovre Miloš s istim brojem pogodaka.

''Utakmica je bila teška, kao i ova cijela serija iako je završila 3-0 za nas. Teška je bila i cijela ova sezona u nadmetanju s Mladosti i po svemu sudeći bit će još i teže u budućnosti. U utakmicu smo krenuli mekano u obrani, tek smo u zadnjoj četvrtini povezali par obrana i par kontri, a upravo je to i presudilo. Dobro je da smo sada pobijedili jer da se produljila serija, mislim da bismo izgubili prednost", izjavio je nakon utakmica trener Juga Vjekoslav Kobešćak.

Mladost je prve dvije četvrtine pred ispunjenim domaćim tribinama igrala vrlo dobro i borbeno te čak početkom treće imala i vodstvo od dva razlike. Međutim, Jug početkom posljednje četvrtine radi seriju 4:1 i stječe prednost koju Žapci više nisu mogli stići.

''Rezultat ne laže, bio je Jug na kraju bolji. Bili smo vrlo blizu pobjede, ali na žalost učinili smo nekoliko tehničkih pogrešaka koje su nas na kraju koštale skupo. Oni su to zrelo i pametno iskoristili, to je izvanredna ekipa. Čitav niz dugogodišnjeg iskustva i igranja takvih utakmica je u toj ekipi, oni greške spremno kažnjavaju, a na nama je da iz njih učimo i dogodine budemo još konkuretniji'', izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Jug se nakon ove utakmice okreće izazovima u Ligi prvaka, dok Žapci završavaju povijesnu sezonu u kojoj su osvojili Regionalnu ligu.