Dubrava i Orijent nastavljaju utrku za Drugu HNL, novi kiks Vinogradara

Ivan Šola • ponedjeljak, 20.05.2019.

Odigrano je 32. kolo Treće HNL Zapad u kojem su nogometaši Dubrave napravili novi korak prema drugoj ligi, i u posljednja dva kola bit će im dovoljan jedan bod da to i izbore. Orijent je u vrlo zanimljivom susreta bio bolji od Vrbovca u gostima, dok su kao gosti pobjedu upisali i nogometaši Španskog. Ljepotica kola odigrana je u Trnju gdje su u derbiju istoimeni domaćin i Kurilovec odigrali susret bez pobjednika 3:3, dok su nogometaši Maksimira uspjeli izvući bod na teškom gostovanju kod Vinogradara. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Novigrada i Jaruna, dok su Opatija i Krk u županijskom derbiju odigrali susret bez golova.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je na Kantridi gdje su u županijskom derbiju Opatija i Krk miroljubivo podijelili bodove. U vrlo izjednačenoj utakmici obje su momčadi imale nekoliko prigoda na susretu, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ova dva ravnopravna suparnika.

Do 20. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Orijenta koji su na gostovanju svladali Vrbovec u vrlo uzbudljivoj utakmici 3:2. Već u petoj minuti utakmice Miroslav Iličić neobranjivo šalje loptu u domaću mrežu za 0:1. Na povećanje vodstva čekala se 28. minuta kada je Ivor Weitzer zabio za 0:2, a samo par minuta kasnije domaćini preko Domagoja Colarića smanjuju zaostatak na 1:2. Pitanje pobjednika riješeno je u 74. minuti kada Vedran Gerc s više od 30 metara šalje loptu u mrežu za 1:3. Do kraja susreta Vrbovec je uspio samo uljepšati poraz, igrala se 82. minuta kada je Josip Colarić smanjio rezultat na konačnih 2:3.

Nogometaši Vinogradara propustili su osigurati naslov prvaka, na domaćem terenu dočekali su Maksimir te su u drugom dijelu prosuli vodstvo od dva gola razlike. Igrala se deveta minuta utakmice kada je glavni sudac Sandro Veggian dosudio kazneni udarac za domaćine, a nepogrešiv s bijele točke bio je Igor Prijić. Isti je igrač u 20. minuti iskoristio grešku u gostujućoj obrani te zatresao mrežu za 2:0. U nastavku susreta mreže su mirovale do 60. minute kada gosti u razmaku od pet minuta zahvaljujući dvostrukom strijelcu Dominiku Horvatu poravnavaju rezultat na 2:2. Do kraja utakmice obje su momčadi mogle doći do sva tri boda, ali mreže se više nisu tresle.

Teže od očekivanog HAŠK je na domaćem terenu u kasnoj fazi utakmice svladao posljednjeplasirani Zagreb 2:0. Epitet igrača utakmice zaradio je domaći veznjak Bruno Karoglan koji je golovima u 70. i 80. minuti susreta donio svojoj momčadi sva tri boda. Domaćini su tako skočili na sedmo prvenstveno mjesto, dok se Zagrebaši polako mogu pripremati za novu sezonu u 4. HNL.

Do vrlo važne pobjede stigli su nogometaši Novigrada koji su na domaćem terenu u završnici susreta osvojili sva tri boda protiv Ponikvi. U vrlo izjednačenom susretu mreže su mirovale sve do 77. minute kada je Batougoune Sow neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 88. minuti kada je Dino Dukađin postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Pobjedom protiv Zagorca nogometaši Dubrave još više su se približili plasmanu u Drugu HNL, na domaćem terenu pitanje pobjednika riješili su već nakon pola sata igre. Prvo je u 14. minuti Tin Džaferović doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije Filip Hodak povisuje prednost na 2:0. Dubrava ni tu nije stala, pa je tako u 31. minuti Marin Mudražija riješio pitanje pobjednika zgoditkom za 3:0. U nastavku susreta gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 61. minuta kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Karlo Gregurić.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na Jarunu gdje su istoimeni domaćini nakon preokreta svladali Jadran iz Poreča 3:1. Gosti su bolje ušli u utakmicu te su u 30. minuti preko Manuela Perkovića došli u zasluženo vodstvo. Do kraja poluvremena Jarun je izjednačio kada je grešku u gostujućoj obrani iskoristio Ivan Hercigonja. U drugom dijelu puno bolje su zaigrali domaći nogometaši koji su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Marku Tadiću na kraju upisali važna tri boda, i tako osigurali ostanak u ligi.

Ljepotica kola odigrana je u Trnju gdje su gledatelji mogli vidjeti šest pogodaka u podjeli bodova između Trnja i Kurilovca 3:3. Igrala se 31.minuta utakmice kada je Ivan Marko Gašparac doveo domaćine u vodstvo, a samo minutu kasnije gosti su preko Marina Matoša poravnali na 1:1. Za potpuni preokret pobrinuo se Hrvoje Humeljak koji koristi grešku u domaćoj obrani i šalje loptu u mrežu za 1:2. U nastavku susreta gosti su nastavili u istom tempu, pa je tako u 64. minuti Luka Povoljnjak zabio za 1:3. Do kraja utakmice nogometaši Trnja su ipak izbjegli poraz zahvaljujući dvostrukom strijelcu Vlatku Martinoviću koji je golovima u 77. i 90. minuti postavio konačan rezultat 3:3.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Španskog koji su na gostovanju upisali tri boda pobijedivši Dugo Selo 2:0. U vrlo ravnopravnom susret gdje nije bilo previše prigoda gosti su se bolje snašli te su zasluženo došli do pobjede. Igrala se 68. minuta utakmice kada je Marko Novokmet doveo Špansko u vodstvo, a pitanje pobjednika riješeno je u 86. minuti kada je Ivan Ljubičić iz kaznenog udarca postavio konačan rezultat 0:2.