Donna Vekić probudila se na vrijeme i nakon toga pregazila Šveđanku

Jan Šneler • srijeda, 29.05.2019.

Ulazak u meč bio je loš, ali Donna Vekić "pregrmila" je taj spori start i kada je uhvatila pravi ritam potpuno je nadigrala Rebeccu Peterson. Hrvatska tenisačica izborila je nastup u trećem kolu Roland Garrosa pobjedom ostvarenom za sat i pol igre...

Svega 90 minuta bilo je potrebno Donni Vekić da dođe do trećeg kola Roland Garrosa, ali teško možemo reći kako je meč protiv Rebecce Peterson bio dosadan. Iako smo vidjeli tri seta, ukupni broj gemova bio je tek 22.

U prvom setu Peterson je bolje igrala, dva puta došla do breaka i s uvjerljivih 6:1 povela protiv hrvatske tenisačice. Ipak, Vekić se vraća u nastavku. Slično kako je Šveđanka slavila u prvom setu, hrvatska tenisačica slavila je u drugom. Dva breaka i uvjerljivih 6:1 za izjednačenje.

Nakon dva ekspresno odigrana seta, Vekić je sve dvojbe razriješila u trećem setu. Uzastopna dva breaka, rano vodstvo od 4:0 i bilo je jasno kako Peterson nema šanse. Šveđanka se pokušala vratiti, ali Vekić je bila sigurna i slavila sa 6:2.

U trećem kolu Vekić očekuje bolja iz ogleda Belinde Benčić i Laure Siegemund.