Cibalia pobjedom proslavila naslov, Ždralovi protutnjali kroz Pleternicu

Ivan Šola • ponedjeljak, 03.06.2019.

Odigrano je zadnje 30. kolo Treće HNL Istok u kojem su više manje ostvareni očekivani rezultati. Cibalia je u županijskom derbiju nakon preokreta svladala Bedem i tako proslavila naslov prvaka, dok su u utakmici kola Čepin i Vihor odigrali susret bez golova. Od ostalih utakmica na domaćem terenu pobjedu su upisali Oriolik, Đakovo Croatia, Bjelovar, dok je u Belišću utakmica završila podjelom bodova. Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu ponovno se pobrinula Mladost iz Ždralova koja je na gostovanju u Pleternici četvorkom počastila domaću Slaviju.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Oriolika koji su u županijskom derbiju svladali Marsoniju nakon preokreta 3:1. Gostujućoj momčadi pripalo je prvo poluvrijeme, igrala se 18. minuta utakmice kada je Hrvoje Mišić doveo Marsoniju u zasluženo vodstvo. U nastavku utakmice domaći su nogometaši zaigrali puno bolje te su zahvaljujući dvostrukom strijelcu Josipu Majstoriću na isteku sat vremena igre preokrenuli rezultat na 2:1. U 69. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Dario Radić. Pitanje pobjednika riješeno je u 80. minuti kad je Slaven Barišić postavio konačan rezultat utakmice 3:1.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Đakovu gdje je domaća Croatia upisala 11. prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Koprivnicu 3:2. Epitet igrača utakmice zaradio je domaći veznjak Renato Lulić koji je postigao sva tri zgoditka za svoju momčad i tako je najzaslužniji za nova tri boda Đakova. Utješne golove za Koprivnicu u drugom dijelu postigli su Bojan Tucaković i Nikola Tuba za konačan rezultat utakmice 3:2.

Nogometaši Bjelovara ostvarili su treću uzastopnu pobjedu svladavši na domaćem terenu Slavoniju iz Požege 3:1. Igrala se sedma minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Antun Smojvir. Desetak minuta kasnije Bjelovar je izjednačio preko Vjekoslava Kolara koji je iz slobodnog udarca neobranjivo zatresao mrežu za 1:1. U nastavku utakmice domaćini su zaigrali puno bolje te su u par minuta riješili pitanje pobjednika. Prvo je u 58. minuti Pejo Kuprešak glavom zatresao mrežu za 2:1, da bi tri minute kasnije konačnih 3:1 postavio Željko Ostrman.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Čepinu gdje su istoimeni domaćin i Vihor u derbiju kola miroljubivo podijelili bodove odigravši 0:0. U vrlo zanimljivoj utakmici obje su momčadi imale nekoliko prigoda da dođu do zgoditka, ali mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ove dvije momčadi.

Ljepotica kola odigrana je u Vinkovcima gdje je Cibalia u županijskom derbiju nakon preokreta svladala Bedem 3:2. Igrala se 11. minuta utakmice kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Antun Vuksanović i tako doveo gostujući sastav u vodstvo. Cibalia je do izjednačenja stigla u 25. minuti preko Benjamina Ždinjaka, a do kraja poluvremena Duje Mrdeša doveo je Bedem u novo vodstvo 1:2. U drugom dijelu Cibalia je zaigrala puno bolje, pa je tako u 51. minuti Mario Tadić okrunio bolju igru i zatresao mrežu za 2:2. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 86. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Marko Mrkonjić za konačan rezultat utakmice 3:2.

Do 11. prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zrinskog koji su na gostovanju u Novoj Gradišci svladali domaću Slogu 2:0. Epitet igrača utakmice zaradio je gostujući napadač Junior Dos Santos koji je golovima u 40. i 78. minuti najzaslužniji što je njegova momčad odnijela sva tri boda. Sloga je odigrala očajno proljeće, u 15 utakmica upisala je samo dvije pobjede i pravo je čudo kako nije napustila trećeligaško društvo.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su na gostovanju u Pleternici svladali domaću Slaviju s visokih 4:0. Igrala se 21. minuta utakmice kada je Roko Vučak doveo gostujući sastav u vodstvo. Bolja igra Mladosti još više je došla do izražaja u drugom dijelu kada su vrlo brzo riješili pitanje pobjednika. Prvo je Ivan Bošnjak u 51. minuti zabio za 0:2, da bi u nastavku susreta Martin Buzuk golovima u 57. i 75. minuti postavio konačan rezultat utakmice 0:4.

Još jedna podjela bodova viđena je u Belišću gdje su istoimeni domaćin i Vukovar miroljubivo podijelili bodove za kraj sezone 1:1. Igrala se 25. minuta utakmice kada je glavni sudac Lučano Blašković dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator bio je Stjepan Salapić za 1:0. Samo devet minuta kasnije gosti su preko Denija Stojanca poravnali rezultat na 1:1. U nastavku susreta obje su momčadi mogle doći do pobjede, ali rezultat se više nije mijenjao, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na susretu.