Liga nacija, nokaut faza, Finale, 09.06.2019, 20:45 h, Porto, Dragao
Suci: Alberto Undiano Mallenco (Španjolska)
1:0(0:0) Nizozemska
Nizozemska

Portugal osvojio prvo izdanje Lige nacija, Guedes srušio Nizozemsku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 09.06.2019.

Najmlađe Uefino natjecanje, Liga nacija, ima prvog pobjednika. Portugal je bio domaćin završnog turnira i osvojio ju je finalnom pobjedom 1:0 protiv Nizozemske pogotkom Goncala Guedesa nakon sat vremena igre...

Rafa Silva
75'
8
Joao Moutinho
81'
18
Ruben Neves
90'+3'
Quincy Promes
46'
20
Donny van de Beek
60'
19
Luuk de Jong
81'
Ronald Koeman

Premijerno izdanje Lige nacija pripalo je Portugalu koji je u Portu na Dragau svladao Nizozemsku s 1:0. U oprostajnoj utakmici Alberta Undiana Mallenca stigao je do pobjede pogotkom Goncala Guedesa u 60. minuti.

Od početka susreta Portugal je krenuo odlučno i agresivno, posebno dobro igrao je Bruno Fernandes koji je pokušavao iz svih oružja, ali nije bilo opasnosti za Nizozemce.

Nizozemska je bila jako rezervirana u prvom poluvremenu, više je razmišljala kako ne primiti pogodak nego kako ga zabiti, a u velikoj mjeri zasluge za to idu portugalskim veznjacima koji su igrali sjajno i posve su zakočili Frenkieja de Jonga koji je imao jako malo prostora.

Portugal je prvu veliku i ozbiljnu priliku imao u 30. minuti kada je Jose Fonte nakon kornera pucao glavom, alio bio je to lagan posao za Jaspera Cillessena.

U drugom dijelu potpuno drugačiji nastup Nizozemske koja je napokon počela igrati. Bez obzira na to, Portugal je stigao do pogotka.

U 60. minuti akcija je krenula od Guedesa koji proigrava Bernarda Silvu, ovaj mu vraća loptu, a Guedes lijepo s vrha kaznenog prostora pogađa u kut. Cillessen je uspio samo skrenuti loptu u mrežu.

Do kraja susreta Nizozemska je pokušavala vratiti se u susret, ali i ostavljala dosta prostora što je koristio Portugal i također prijetio.

Rezultat se više nije mijenjao i Portugal je odnio pobjedu i prvi trofej.