EP 2019. (U21), skupina B, 1. kolo, 17.06.2019, 18:30 h
Srbija (U21)
Srbija (U21) 0:2 Austrija (U21)

Odličan start Austrije, Srbija svladana u prvom kolu skupine B

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.06.2019.

U prvom susretu skupine B Europskog prvenstva do 21 godine Austrija je svladala Srbiju s 2:0 i tako izabranike Gorana Đorovića stavila u velike probleme u borbi za polufinale...

Luka Jović, Nikola Milenković, Nemanja Radonjić, Andrija Živković i društvo doputovali su na Europsko prvenstvo do 21 godine s visokim ambicijama, ali start je bio loš. Krenuli su porazom od Austrije 2:0 u susretu kojem nisu zaslužili više.

Od početka susreta Austrija je izgledala bolje i uigranije, Srbija je imala velikih problema i nije dolazila do izražaja individualna kvaliteta.

Nakon nekoliko neiskorištenih dobrih situacija, Austrija je u 37. minuti došla do vodstva. Prvi pokušaj Austrijanaca zaustavila je vratnica, lopta se odbila točno do Hannesa Wolfa koji je sprema u mrežu. Nakon konzultacije s VAR-om, pogodak je priznat.

Austrija je potpuno zasluženo odnijela vodstvo 1:0 na odmor i očekivao se puno bolji nastup Srbije u drugom dijelu.

Odmah na startu drugog poluvremena Jović dolazi u odličnu poziciju nakon proigravanja Radonjića, ali greda spašava Austriju. Vrlo brzo Austrija ponovno počinje prijetiti i niže priliku za prilikom, ali vratar Radunović spasio je Srbiju od potonuća u još viši zaostatak.

15 minuta prije kraja susreta novi problem za Srbiju. Jovanović je grubo pokupio Wolfa, pritom ga i teško ozlijedio, a nakon pregleda snimke sudac je Jovanoviću poslao izravan put u svlačionicu.

Odmah nakon nastavka igre, iz tog slobodnog udarca, Sascha Horvath puca, nije to trebalo biti opasno, ali lopta ulazi u mrežu za 2:0.

Do kraja susreta nije bilo promjena, a Srbija ako misli proći dalje morat će svladati i Njemačku i Dansku što će biti jako teško.