Copa America 2019., skupina A, 2. kolo, 19.06.2019, 02:30 h, Arena Fonte Nova (Salvador), gledatelja: 42.587

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2019.

Brazil je u drugom kolu skupine A Copa Americe odigrao 0:0 protiv Venezuele i tako si stvorio probleme. Naime u zadnjem kolu ne bi si smio dopustiti poraz od Perua...

Gabriel Jesus
46'
17
Fernandinho
57'
19
Everton
72'
Yeferson Soteldo
66'
19
Arquimedes Figuera
76'
17
Josef Martinez
85'
Rafael Dudamel

Nakon pobjede protiv Bolivije, Brazil je tražio i drugu pobjedu u skupini kako bi potvrdio prvo mjesto i izborio nastup u četvrtfinalu. No uslijedilo je neugodno iznenađenje te samo remi s Venezuelom koji je posebno razveselio brazilskog protivnika.

Venezuela je i drugu utakmicu protiv favorita skupine odradila 0:0 i u zadnjem kolu protiv Bolivije igrat će za prolaz u četvrtfinale. Bolivija je pokazala najmanje i zasluženo je na dnu ljestvice te će Venezuela u tom dvoboju biti u statusu favorita.

Brazilci su u susretu drugog kola bili potpuno nadmoćni, dominirali su od početka do kraja, ali nisu uspjeli doći do vodstva. Doduše dva puta su poslali loptu u mrežu, ali oba puta VAR je poništio pogodak.

U 60. minuti Gabriel Jesus poslao je loptu u mrežu te se činilo da je Brazil napokon probio čvrstu obranu Venezuele, ali gol nije priznat zbog zaleđa.

U 87. minuti još jednom lopta završava u mreži Venezuele, ali opet pogodak nije priznat nakon konzultacije s VAR-om. Ovaj put Philippe Coutinho je zabio, ali lopta se odbila od Roberta Firmina koji je bio u zaleđu.

Brazil je tijekom susreta imao puno prilika, Venezuela je rijetko prijetila, no Brazilci jednostavno nisu uspjeli doći do vodstva.