EP 2019. (U21), skupina A, 2. kolo, 19.06.2019, 18:30 h
Španjolska (U21)
Španjolska (U21) 2:1 Belgija (U21)

Dani Olmo sjajan u prvom startu na Europskom prvenstvu, strijelac u teško izborenoj pobjedi

Branimir Korać • srijeda, 19.06.2019.

Španjolska je u drugom kolu skupine A Europskog prvenstva do 21 godine slavila protiv Belgije 2:1, a odličnu utakmicu odigrao je Dani Olmo koji je bio među boljim pojedincima kod Španjolske...

Nakon što u prvom susretu protiv Italije nije dobio niti minutu, Dani Olmo u drugom kolu krenuo je od prve minute i vrlo brzo pokazao da ima mjesta i u jakoj španjolskoj reprezentaciji.

Olmo je od početka igrao hrabro i dobro, a upravo on je doveo Španjolsku u vodstvo. U sedmoj minuti Soler je odlično prošao desnom stranom, vratio loptu u sredinu za natrčalog Olma koji vara vratara i iz prve pogađa u kut za 1:0.

Belgijci su uglavnom bili koncentrirani na obranu, ali su u 24. minuti ipak došli do poravnanja. Nakon velike gužve u petercu Sebastiaan Bornauw poslao je loptu u gol.

Nakon toga Španjolska je apsolutno dominirala, Belgija je bila potpuno bezopasna i samo se čekalo kada će Belgijci ponovno pokleknuti.

U 55. minuti milimetri su bili na strani Belgije kada je Ceballos fantastično opalio iz slobodnog udarca i zatresao gredu, a lopta se odbila neposredno ispred gol linije. Inače upravo Olmo je izborio slobodnjak kada je Wout Faes rukom zaustavio njegov udarac izvana.

U 89. minuti Pablo Fornals nakon sjajnog solo prodora poslao je loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Situacija u skupini je dosta komplicirana i svaki dvoboj do kraja bit će ključan.