EP 2019. (U21), skupina A, 2. kolo, 19.06.2019, 21:00 h
Italija (U21) 0:1 Poljska (U21)

Poljaci izdržali talijansku kanonadu i odnijeli minimalnu pobjedu

Mihaela Bradovski • srijeda, 19.06.2019.

Sve se zakompliciralo u skupini A Europskog prvenstva u Italiji i San Marinu, a u drugom kolu Poljska je s 1:0 svladala Italiju...

Nakon što su na startu svladali Belgiju, Poljaci su u drugom kolu svladali i Italiju. Talijanima je to prvi poraz, Belgija sada ima dva poraza, a jedan poraz upisali su i Španjolci.

U ovom dvoboju u Bologni Italija je imala ogromnu inicijativu, više od 30 (!) udaraca prema golu, ali Poljaci su izdržali i uzeli pobjedu.

Italija je od početka bila bolji protivnik i kada se očekivalo da će povesti, Poljaci su iznenadili. U 40. minuti pokušali su iz slobodnog udarca, lopta se odbila od živog zida, došla točno do Kristiana Bielika koji udarcem iz prve trese mrežu.

Očekivano, nakon primljenog gola Italija je opasno pritisnula, drugo poluvrijeme bilo je viktorije na gol Poljske, ali Kamil Grabara bio je odličan na golu i pogodaka više nije bilo.

S ova tri boda Poljska je napravila veliki korak prema prolazu u polufinale i za osiguravanje treba joj bod protiv Španjolske u zadnjem kolu.