Vodeni sportovi

Borna Ćorić u trosatnoj drami izborio četvrtfinale Hallea

Mihaela Bradovski • srijeda, 19.06.2019.

Borna Ćorić nakon velike borbe izborio je nastup u četvrtfinalu turnira u Halleu. Svladao je Portugalca Joaa Sousu u tri seta sa 7:6, 5:7, 7:6...

Težak meč je iza Borne Ćorića koji je nekako uspio svladati Joaa Sousu, ali bilo je puno teže nego što se očekivalo. Iskusni Portugalac razvukao je meč na čak tri sata, ali Borna je na kraju ipak bio uspješniji.

Moglo je završiti i drugačije, Sousa je imao prilika odvući meč na svoju stranu, ali Borna je sve izdržao i na kraju je ipak uspio slaviti.

Već u prvom setu Borna se morao izvlačiti iz problema. Sousa je poveo 4:2, no Borna je uspio odmah odgovoriti. Do kraja seta obojica su bili dobri na svom servisu, a Borna je bio bolji u tie-breaku sa 7:4.

Borna je odmah na startu drugog seta izborio 15:40, Sousa se spasio, a u završnici seta on je zaprijetio i breakom za 6:5 širom si otvorio vrata za treći set.

U trećem setu nije bilo problema, a Borna je uspio izvući se u osnmom gemu koji je bio krizan i potrajao je više od deset minuta.

u 13. igri Sousa je imao 4:2, ali izgubio je pet poena zaredom i upisao poraz.

Borna će u četvrtfinalu igrati protiv Pierre-Huguesa Herberta.