EP 2019. (U21), skupina B, 2. kolo, 20.06.2019, 21:00 h
Njemačka (U21) 6:1 Srbija (U21)
Srbija (U21)

Njemačka ponizila Srbiju i zatvorila joj vrata polufinala

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2019.

Srbija nije uspjela doći do iznenađenja i upisala je i drugi poraz. Nakon što ju je Austrija glatko svladala, još uvjerljivije napravila je to i Njemačka...

Poznata je i prva reprezentacija iz skupine B koja neće u polufinale. Riječ je o Srbiji koju je Njemačka pregazila sa 6:1 i ostavila je bez prolaza. Istovremeno je i Njemačka napravila veliki korak prema polufinalu, već bod protiv Austrije definitivno osigurava prvo mjesto.

U ovom susretu Nijemci su potpuno dominirali, od početka su stjerali Srbiju na svoju polovicu, a u 15. minuti su poveli. Oztunali je krasnom asistencijom gurnuo loptu iza leđa obrane Srbije, ona je došla do Marca Richtera koji lakoćom pogađa.

Do odlaska na odmor Njemačka je postigao još dva gola, točnije Gian-Luca Waldschmidt. Prvo je zabio u 30. minuti nakon lijepe akcije poslije pogreške Srbije na svojoj polovici, a onda u 37. minuti krasno bježi braničima Srbije, ulazi u 16 metara i zabija.

U drugom dijelu nastavilo se punjenje mreže Srbije. Zanimljivo, Srbija je prvi udarac na gol Njemačke uputila tek u 53. minuti kada je Jović zapucao.

U 69. minuti već je 4:0. Mahmoud Dahoud bio je strijelac udarcem s 18 metara, a u 80. minuti Njemačka dolazi i do petog gola i to trećeg Waldschmidta.

Pet minuta prije kraja Srbija dolazi do svog prvog gola na Europskom prvenstvu. Dahoud je skrivio kazneni udarac koji zabija Andrija Živković.

Zadnju riječ na susretu ipak je imala Njemačka, Arne Maier zabio je za konačnih 6:1.