EP 2019. (U21), skupina B, 2. kolo, 20.06.2019, 18:30 h
Danska (U21) 3:1 Austrija (U21)

Danci "otvorili" skupinu B pobjedom protiv Austrije

Branimir Korać • četvrtak, 20.06.2019.

Nakon što su upisali poraz u prvom kolu od Njemačke, Danci su u drugom kolu svladali Austriju i tako u potpunosti otvorili borbu za prolaz u polufinale...

Danska je ostala u igri za prolazak u polufinale Europskog prvenstva do 21 godine nakon što je slavila protiv Austrije 3:1 u susretu drugog kola skupine B.

Austrijanci su u prvom kolu bili bolji od Srbije dok je Danska poražena od Njemačke i ako Srbija večeras iznenadi Njemačku, situacija će se potpuno zakomplicirati i sve četiri reprezentacije ući će u zadnje kolo s po tri boda.

U ovom dvoboju Danska je zasluženo slavila nakon što je bila bolji protivnik tijekom susreta.

U prvom dijelu Danska je stvorila niz kvalitetnih prilika, a u 27. minuti zatresla je i vratnicu, točnije Robert Skov koji je dobro pucao, ali centimetri su ga dijelili od pogotka. U 33. minuti Danska je ipak došla do vodstva. Joakim Maehle nakon sjajnog solo prodora zatresao je mrežu Austrije.

Odmah na startu drugog dijela Austrija dolazi do poravnanja. Horvath je ubacio iz kornera na prvu vratnicu, odlično je utrčao Philipp Lienhart i glavom skreće loptu u mrežu.

Dobro su Austrijanci krenuli u drugom dijelu, a mogli su i do potpunog preokreta. U 73. minuti dobili su kazneni udarac, izveo ga je Christoph Baumgartner, a Daniel Iversen pročitao je njegov pokušaj.

Nakon toga slijedi kazna. U 77. minuti Maehle svojim drugim golom vraća Dansku u vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi Andreas Skov Olsen bježi u kontru i zabija za konačnih 3:1.