Hajduk u prvom pripremnom susretu upisao pobjedu protiv Solina

Branimir Korać • petak, 21.06.2019.

Hajduk je uveličao proslavu 100. godišnjice osnutka Nogometnog kluba Solin, gostovao je u Solinu i u svom prvom pripremnom susretu uoči početka nove sezone, slavio je s 4:1...

Siniša Oreščanin razbio je monotoniju priprema odigravanjem prve prijateljske utakmioce u kojoj su njegovi igrači rutinski stigli do pobjede protiv Solina.

U gostima pokraj Jadra Hajduk je bio uvjerljiv iako nije igrao u najjačem sastavu, no u ovom trenutku Oreščaninu je ipak najbitnije isprobati što je veći broj igrača moguće.

Njegova momčad povela je u 24. minuti kada je Stanko Jurić doveo Hajduk u vodstvo golom iz gužve u kaznenom prostoru, a na odmor se otišlo s 1:1. U 36. minuti Solin je poravnao, Šimunac je prošao pokraj Nejašmića i Radića, proigrao u sredini samog Marija Barišića koji ne griješi.

U drugom dijelu Hajduk je ipak došao do pobjede. Tonio Teklić s dva gola u kratkom razdoblju odveo je Hajduk do 3:1. Prvo je zabio udarcem s 18 metara, a zatim nakon odlične asistencije u 16 metara pri čemu je i nagažen te se činilo da će morati zbog ozljede van terena. Ipak je nakon ukazane pomoći mogao nastaviti.

U završnici susreta Gyursco se također upisao među strijelce i zabio zs 4:1.