Copa America 2019., skupina C, 2. kolo, 22.06.2019, 01:00 h
Alexis Sánchez 51'
Čile

Stopostotan učinak: Čile pobjedom protiv Ekvadora osigurao četvrtfinale

Petar Jenjić • subota, 22.06.2019.

Nogometaši Čilea izborili su četvrtfinale Copa Americe nakon što su upisali drugu pobjedu u skupini C, svladali su Ekvador s 2:1...

Antonio Valencia
60'

Carlos Garces
69'

Ayrton Preciado
82'

Paulo Díaz
70'

Pablo Hernández
86'

Gonzalo Jara
90'+2'
Reinaldo Rueda

Odlične vijesti za Čile koji je i u drugoj utakmici skupine C na Copa Americi uspio izboriti pobjedu te tako osigurati plasman u četvrtfinale ovog natjecanja. Noćas je u Salvadoru svladao Ekvador s 2:1 koji ostaje na dnu ljestvice bez bodova.

Čile je stigao do vodstva koje je Ekvador anulirao odmah u prvom poluvremenu. Međutim, odmah u nastavku Čilenaci dolaze do drugog gola te osiguravaju pobjedu.

Već u osmoj minuti Čile je stigao do vodstva i to nakon što obrana Ekvadora nije najbolje reagirala poslije jednog kornera. Jedan od braniča nije najbolje zahvatio loptu koja je na rubu šesnaesterca stigla do Josea Fuenzalide, a čileanski igrač sjajnim je udarcem iz voleja matirao protivničkog vratara.

Čile je bio taj koji je dominirao u tom periodu igre, no u 25. minuti Jhegson Mendez srušen je u kaznenom prostoru, a Ekvadoru dosuđen kazneni udarac. Enner Valencia sigurim udarcem visoko po sredini gola poentirao je za izjednačenje.

Nakon šest minuta igre u drugom poluvremenu, Čile se vratio u vodstvo. Charles Aranguiz ubacio je s desne strane, lopta je na desetak metara od gola stigla do Alexisa Sancheza koji je lijepim udarcem poslao u suprotni kut.

Rezultat se do kraja utakmice više nije promijenio, ali zato je Ekvador ostao s igračem manje nakon što je izravan crveni karton zbog lakta prema Arturu Vidalu dobio Gabriel Achilier. Dodajmo kako je tijekom utakmice Alexis Sanchez zaradio ozljedu gležnja, no zasada se čini kako nije ništa ozbiljno.