Copa America 2019., skupina C, 2. kolo, 21.06.2019, 01:00 h, Porto Alegre, Arena do Gremio

Branimir Korać • petak, 21.06.2019.

U odličnoj utakmici u Porto Alegreu Urugvaj i Japan remizirali su 2:2 čime sve ostaje otvoreno do zadnjeg kola što se tiče prolaza u četvrtfinale...

Giovanni Gonzalez
28'
10
Giorgian De Arrascaeta
60'
15
Federico Valverde
73'
Ayase Ueda
67'
21
Takefusa Kubo
83'
22
Yugo Tatsuta
87'
Hajime Moriyasu

Potpuno otvorenu utakmicu, bez previše razmišljanja o obranama, odigrali su Urugvaj i Japan u drugom kolu skupine C. Japan je dva puta bio u vodstvu, ali oba puta Urugvaj se vratio i u konačnici su remizirali 2:2.

Na dinamične i vrlo pokretljive Japance nije negativno utjecao poraz od Čilea u prvom kolu s visokih 4:0, ovdje su od početka dobro krenuli i stvarali probleme Urugvaju posebno u brzoj tranziciji.

U početku je Urugvaj imao nekoliko prilika, ali nakon što ih nije iskoristio, Japan je stigao do vodstva. U 25. minuti Shibasaki je dugačkom loptom pronašao Kojija Miyoshija koji se sjurio u kazneni prostor i onda krasno pogodio za vodstvo.

U toj akciji u kojoj su Japanci poveli, Urugvaj je ostao bez Diega Laxalta koji je zaradio ozljedu i zamijenio ga je Giovanni Gonzalez.

Urugvaj je do poravnanja došao u 32. minuti kada je dosuđen kazneni udarac uz asistenciju VAR-a, na opće čuđenje Japanaca zbog navodnog prekršaja Naomichija Uede na Edinsonu Cavaniju.

Na startu drugog dijela Japan je vratio prednost na svoju stranu, na ubačaj s lijeve strane Fernando Muslera nije dobro reagirao, kratko je odbio loptu do Miyoshija koji ponovno zabija.

Uslijedio je žestok pritisak Urugvaja i poravnanje u 66. minuti preko Josea Gimeneza nakon ubačaja Lodeira iz kornera. do kraja susreta i Suarez i Cavani bili su milimetrima udaljeni od gola, ali nisu uspjeli doći do pogotka.