Španjolci u polufinalu Eura do 21 godine, Talijani na čekanju

Branimir Korać • subota, 22.06.2019.

Španjolska je visokom pobjedom protiv Poljske izborila prvo mjesto u skupini i nastup u polufinalu Europskog prvenstva do 21 godine...

Prvi polufinalist Europskog prvenstva do 21 godine je Španjolska. Španjolci su u skupini A osvojili isti broj bodova kao i Talijani i Poljaci, no presudila je na kraju gol razlika.

U zadnjem kolu Španjolska je igrala protiv Poljske i visoko slavila s 5:0. Ta pobjeda ujedno je odlučila poredak u skupini, Španjolci su nabili gol razliku koja je dovoljna za prvo mjesto, a Poljska je ujedno pala na treće mjesto i ništa joj više nisu značila ona dva odlična nastupa iz prva dva kola.

Španjolska je već do poluvremena stvorila visoku prednost. U 17. minuti Pablo Fornals zabio je za 1:0. drugi gol ubrzo je dodao Mikel Oyarzabal, a 3:0 postavio je Fabian Ruiz.

U drugom dijelu Španjolci nisu stali. U 71. minuti Dani Ceballos postiže krasan gol iz slobodnog udarca da bi u 90. minuti Dani Olmo krasno asistirao Borji Mayoralu koji zabija za konačnih 5:0.

Italija je u drugom susretu bila bolja od Belgije s 3:1. Taj susret imao je predigru, izbornik Di Biagio kaznio je Keana i Zaniola zbog nediscipline i nisu nastupili u ovom dvoboju.

Imala je Italija druge adute i uspjela je slaviti.

Krajem prvog dijela povela je golom Nicole Barelle, a početkom drugog poluvremena Patrick Cutrone povisio je na 2:0.

Mladi Yari Verschaeren zabio je za 2:1, no Chiesa otklanja svaku dvojbu i daje Italiji nadu u borbi za najboljeplasiranog drugog na ljestvici.