Afrički kup nacija, skupina B, 1. kolo, 22.06.2019, 19:00 h, Alexandria, Alexandria stadion
Suci: Bernard Camille (Sejšeli)
Nigerija
Nigerija
Odion Ighalo 77'
1:0 Burundi

Nigerija se pošteno namučila protiv Burundija, Miya dvaput asistirao u pobjedi Ugande

Branimir Korać • subota, 22.06.2019.

U prva dva subotnja susreta Afričkog Kupa nacija do pobjede su došli Nigerija i Uganda. Nigerija je daleko teže od očekivanja svladala Burundi dok je Uganda uz dvije asistencije Farouka Miye svladala DR Kongo...

Chidozie Awaziem
42'
7
Ahmed Mua
58'
9
Odion Ighalo
73'
Elvis Kamsoba
59'
22
Christophe Nduwarugira
76'
21
Mohamed Amissi
90'+2'
Olivier Niyungeko

Velika očekivanja ima Nigerija na ovom Afričkom kupu nacija, ali morat će puno bolje nego što je to bio slučaj u ovom prvom susretu protiv Burundija.

Slabašnog protisnika Nigerija je svladala s 1:0, gol je postigla tek u završnici susreta. Burundi se predstavio u jako dobrom izdanju, imao je niz prilika i pokazao da i nije toliko skroman protivnik.

Osim što igra Nigerije nije bila baš najbolja, u 38. minuti teren je morao napustiti Abdullahi Shehu zbog ozljede i upitno je hoće li moći nastupiti do kraja Kupa nacija.

U drugom dijelu igralo se otvoreno, a Nigerija je napokon povela u 77. minuti. Briljantno je petom asistirao Ola Aina, loptu je u prostor dobio Odion Ighalo i rutinski zabio za pobjedu.

U drugom susretu Uganda je igrala protiv DR Konga, odigrala je jako dobro i upisala pobjedu 2:0.

Velike zasluge za tu pobjedu nosio Goričin Farouk Miya koji je bio asistent kod oba pogotka. Prvo je u 14. minuti nabacio iz kornera, a Patrick Kaddu glavom je poslao loptu u mrežu da bi u 48. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a strijelac je bio Emmanuel Okwi.