Njemačka s bodom potvrdila prvo mjesto, Srbija bez gola iz igre i bez boda

Branimir Korać • nedjelja, 23.06.2019.

Drugi polufinalist Europskog prvenstva do 21 godine je Njemačka. Nijemci su u zadnjem kolu grupne faze remizirali 1:1 s Austrijom te s prvog mjesta idu dalje...

Uoči zadnjeg kola skupine B Njemačka je bila u najležernijoj poziciji. Trebala je bod protiv Austrije za sigurno prvo mjesto, a s obzirom na gol razliku, čak je mogla i izgubiti te kao najbolji drugi proći dalje. Međutim Njemačka je igrala na sigurno i uzela bod te sa sedam bodova prošla dalje.

Već u 14. minuti došla je u vodstvo i to prekrasnim golom Gian-Luce Waldschmidta. Tah ga je proigrao s centra, a on s nekih 25 metara opalio u gornji kut za 1:0 Njemačke.

Austrijance to nije uništilo te su deset minuta kasnije došli do poravnanja. Kevin Danso zabio je iz kaznenog udarca koji je skrivio vratar Nubel.

Austrija je igrala dosta dobro i stvorila je podosta problema Njemačkoj, međutim nije uspjela doći do drugog gola i otpala je iz igre za prolaz.

Dalje neće niti Danska koja je svladala Srbiju s 2:0, ali to joj neće biti dovoljno da kao najbolja druga prođe u polufinale. Trenutno tu poziciju s boljom gol razlikom drži Italija.

Danci su Srbiju svladali golovima Jacoba Bruuna Larsena i Jacoba Rasmussena.