Afrički kup nacija, skupina C, 1. kolo, 23.06.2019, 19:00 h, Kairo, 30 June Stadium

Senegal rutinski do pobjede protiv Tanzanije u prvom kolu Kupa nacija

Mihaela Bradovski • nedjelja, 23.06.2019.

Senegal nije dopustio iznenađenje u susretu prvog kola Afričkog kupa nacija protiv Tanzanije. Skroman protivnik svladan je 2:0 i može biti zadovoljan što nije i teže stradao...

Cheikhou Kouyaté
24'
20
Sada Thioub
73'
7
Moussa Konaté
83'
Faridi Mussa
44'
11
Thomas Ulimwengu
66'
8
Frank Domayo
84'
Emmanuel Amunike

Bez Manea koji nije mogao nastupiti u ovom susretu zbog kartona, Senegal je svejedno upisao pobjedu protiv Tanzanije u prvom kolu Afričkog kupa nacija. U jednosmjernom dvoboju odnio je pobjedu 2:0.

Tanzanija je vrlo rijetko nešto pokušavala, za neki značajniji otpor nedostajalo je više kvalitete, a Senegal je s druge strane uz dva postignuta pogotka imao još i niz propuštenih prilika.

Loša vijest u ovoj pobjedi Senegala je ozljeda Salifa Sanea koji je na nosilima nastupio travnjak već u 21. minuti i još nije jasno o koliko teškoj ozljedi se radi.

Senegal je poveo u 28. minuti kada je s nekoliko dodavanja stvorio prostor na lijevoj strani kaznenog prostora za Baldea Keitu koji je zabio za 1:0.

Drugi pogodak stigao je sredinom drugog dijela. Nakon kornera lopta je odbijena van kaznenog prostora, do nje je došao Krepin Diatta, odmah opalio i pogodio u donji kut.

Senegal tako na kvalitetan način otvara nastup na Kupu nacija, a povratkom Manea bit će još samo jači i kvalitetniji.