Afrički kup nacija, skupina C, 1. kolo, 23.06.2019, 22:00 h, Kairo, 30 June Stadium

Jan Šneler • ponedjeljak, 24.06.2019.

Kao što se moglo i očekivati, Alžirci su rutinski slavili protiv Kenije i s tri boda otvorili Afrički kup nacija...

Mehdi Abeid
71'
11
Yacine Brahimi
74'
15
Andy Delort
81'
Eric Ouma
46'
8
Johanna Omolo
72'
17
Ismael Athuman
89'

Favoriti u većini slučajeva nisu imali problema u prvom kolu Afričkog kupa nacija, a tu tradiciju nastavio je i Alžir. U skupini C, Alžirci su s 2:0 slavili protiv Kenije.

Alžir je sve riješio u prvom dijelu u kojem je bio daleko dominantniji od Kenije. Očigledno su Alžirci željeli što ranije doći do velike prednosti i mirno zaključiti susret. Već nakon dvije minute, Baghdad Bounedjah imao je lijepu priliku, ali njegov udarac odlazi malo pored gola.

Malo više od pola sata čekali su Alžirci na pogodak, a onda su uslijedila dva u manje od deset minuta. Prvo je u 34. minuti Bounedjah bio precizan s bijele točke, da bi u 43. minuti Riyad Mahrez povećao vodstvo svoje momčadi. U nastavku susreta ritam utakmice je pao i Alžir je mirno priveo utakmicu kraju.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu za tri dana, Alžirce čeka derbi skupine protiv Senegala, dok će Kenija igrati s Tanzanijom.